En
تاریخ : چهارشنبه 14 مهر 1400
کد 9996

به یاری خانواده ها در کاهش آسیب های روابط اجتماعی دانش آموزان در زمان آموزش مجازی نیاز داریم

نماینده مدیرکل شهرستان‌های استان تهران در مراسم آغاز سال تحصیلی در آموزشگاه سردار شهید قاسم سلیمانی شهرستان فیروزکوه گفت: زمانی که دانش آموز در مدرسه باشد روابط اجتماعی را یاد می‌گیرد اما متاسفانه این شرایط برداشته شده و نیاز است که خانواده‌ها در جبران این بخش کمک کنند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فیروزکوه، محمد قهاری نماینده مدیرکل شهرستان‌های استان تهران در این مراسم گفت: قریب به ۳۲۲۷۵ دانش آموز شهید داریم، به طبع این شهدا بودند که توانستند این موقعیت را برای ما ایجاد کنند.

   قهاری با اشاره به آموزش مجازی بیان داشت: در دو سالی که آموزش ها مجازی شده است، اولیا دانش آموزان بیشتر از قبل به نقش خاص مدارس در آموزش به ویژه آموزش پنهان پی بردند؛ علاوه بر این آموزش پنهان نوعی از آموزش است که بر اساس آموزش رسمی ایجاد می‌شود، زمانی که دانش آموز در مدرسه باشد روابط اجتماعی را یاد می‌گیرد؛ اما متاسفانه این شرایط برداشته شده و نیاز است که خانواده ها در جبران این بخش کمک کنند. در کنار یاری خانواده ها، سازمان هایی هم هستند که در یک جامعه هماهنگ با هم کار انجام می‌دهند تا بتوانیم آسیب‌های این قسمت را برای دانش آموزان کاهش دهیم.

   نماینده مدیرکل شهرستان های استان تهران خاطر نشان کرد:  آموزش مجازی برای ما از یک بحران، فرصتی ساخته شد و توانستیم از این فرصت استفاده کنیم. شاید وقتی تا ۲ سال گذشته در هر جایی صحبت از آموزش مجازی می‌شد محصّلین می‌گفتند که بسترها و زیرساخت‌های آموزش مجازی آماده نیست؛ اما در کمتر از یک سال در سطح کشور توانستیم موقعیتی ایجاد کنیم که اکثریت دانش‌آموزان بتوانند از این موقعیت استفاده خاصی را داشته باشند؛ اما در همین راستا، نیاز است همه نهادها با آموزش و پرورش همکاری را داشته باشند.

   وی ضمن آرزوی آغاز سالی خوب، گفت: ان شاءالله امسال همانطور که مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) نام‌گذاری کردند، در بخش تولید، سال مانع زدایی باشد. نماینده مدیرکل شهرستان های استان تهران در پایان گفت: همچنین باید یادی کنیم از شهدای جنگ تحمیلی، که وقتی مانعی در جنگ پیش می آمد شهدا با فدا کردن جان خود آن موانع را از سر راه برمی‌داشتند. امیدواریم به پیروی از راه شهدا موانع آموزش و پرورش را از سر راه برداریم.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 14 مهر 1400
  • توسط آموزش و پرورش فیروزکوه
  • تعداد بازدید 1