En
تاریخ : جمعه 3 ارديبهشت 1400
کد 9379

فرماندار از تخصیص تسهیلات اشتغال بنیاد برکت به ۱۷۰ نفر در فیروزکوه خبر داد

فرماندار فیروزکوه گفت: بنیاد برکت در سال جاری تسهیلات اشتغالزایی در بخش‌های مختلف به ۱۷۰نفر در این شهرستان پرداخت می کند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، جلسه کارگروه اشتغال فیروزکوه صبح جمعه به ریاست ابوالقاسم مهری و با حضور معاون برنامه ریزی فرماندار ،نماینده بنیاد برکت و اعضا  در محل فرمانداری  برگزار شد.
ابوالقاسم مهری در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان گفت: در سال های گذشته بنیاد برکت با هدف توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال با تجربه و مطالعه نقاط ضعف و قوت موجود در طرحهای گذشته در این حوزه گام برداشته است.
فرماندار شهرستان فیروزکوه  با بیان اینکه بدنبال اشتغال زایی واقعی باشیم تصریح کرد: این فرمانداری با مشارکت بنیاد برکت از سال گذشته اقدام به حمایت از مشاغل خانگی و اشتغال خرد با اعطای تسهیلات قرض الحسنه با دوره بازپرداخت ۵ ساله به کارآفرینان اقدام کرده است که در همین راستا  در سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۱۱۰فقره تسهیلات به کارآفرینان پرداخت شده است.
وی ادامه داد: در سال جاری هم با توجه به اهمیت اشتغال و در راستای تحقق شعار سال، صد و هفتاد فقره تسهیلات برای اشتغال خرد  بخصوص در حوزه روستایی در نظر گرفته شده است که  باید در این مسیر با  همکاری بخشداران و ادارات جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد شهید، اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد، فنی حرفه ای، شوراهای اسلامی روستایی و دهیاران  افراد واجد شرایط شناسایی و در نهایت بعد از طرح و تائید  در کارگروه اشتغال شهرستان تسهیلات توسط بنیاد برکت پرداخت شود.
وی با تاکید بر تلاش دولت برای مهاجر معکوس و توسعه روستایی گفت: به منظور تحقق صدرصدی  طرح های اشتغال روستایی  می بایست با استفاده از نظر کارشناسی تخصصی دستگاه متولی  طرح های واجد شرایط را شناسایی   کرد و  با مدیریت زمان  نسبت به  اجرای طرح ها گام برداشت.
مهری افزود: این امر مستلزم حضور   مستمر و بازدید های میدانی دست اندر کاران  مربوطه در سطح شهر و روستا است  چراکه صرفا اعطای تسهیلات   ملاک نیست   و باید  آثار رونق تولید در سطح شهرستان مشهود باشد.


  • نوشته شده
  • در جمعه 3 ارديبهشت 1400
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 21