En
تاریخ : جمعه 26 ارديبهشت 1399
کد 7859

فرماندار فیروزکوه خبر داد؛

تکمیل کارگاه قالی بافی برای اشتغال بانوان عشایر در فیروزکوه

فرماندار فیروزکوه گفت: کارگاه قالی‌بافی با ۶۰ درصد پیشرفت برای اشتغال بانوان عشایر در فیروزکوه در حال تکمیل است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، مهدی یوسفی جمارانی در در نشست بررسی مشکلات امور عشایر اظهار داشت: از جمله اقدامات صورت گرفته در خصوص عشایر بهسازی، مرمت معابر، خطوط انتقال آب و احداث ۱۵ چشمه سرویس بهداشتی بود و ایجاد منبع آب نیز در حال اجرا است.
یوسفی جمارانی گفت: ایجاد لوله‌های فلزی بر روی رودخانه‌ها، یکی از اقداماتی است که در راستای رفع مشکل عبور آب از ایل‌راه‌ها در سال گذشته با همفکری تیم مشاور و امور عشایر شهرستان فیروزکوه انجام شد.
وی بیان داشت: به منظور ایجاد ظرفیت برای بانوان عشایر، کارگاه قالی‌بافی با ۶۰ درصد پیشرفت در حال تکمیل است که می‌تواند به اشتغال بانوان کمک کند.
فرماندار فیروزکوه بیان داشت: با توجه به احداث راه‌ها و اتوبان‌ها در گذشته توجه چندانی به ایل‌راه‌ها نشده بود، و باید تعیین تکلیف در این زمینه صورت گیرد تا ایل‌راه‌ها در آینده با تهدید مواجه نشوند.
یوسفی جمارانی عنوان داشت: به نظر می‌رسد که در حوزه منابع طبیعی مدیریت متمرکز و هوشمندانه در خصوص مراتع وجود ندارد و فرآیند مدیریت در این خصوص باید توسط وزارت کشور و نمایندگان دولت در شهرستان‌ها و استان‌ها ساماندهی شود.
  • نوشته شده
  • در جمعه 26 ارديبهشت 1399
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 2