En
تاریخ : دوشنبه 4 فروردين 1399
کد 7588

کرونا با همراهی مردم شکست پذیر خواهد بود

فرماندار فیروزکوه گفت: مردم سهم عمده‌ای در مبارزه با کرونا دارند و می بایست با عمل به توصیه های بهداشتی از منازل خود خارج نشوند تا زنحیره انتقال ویروس کرونا قطع شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، مهدی یوسفی جمارانی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در  شهرستان فیروزکوه مانند بسیاری از شهرهای دیگر در راستای مبارزه با کرونا، تصمیم هایی از سوی قرارگاه پدافند زیستی اتخاذ شد که پیرو آنها اقداماتی از قبیل تعطیلی بازار روز، مجتمع‌های تجاری و فروشگاه های پرتردد و همچنین عملیات ضدعفونی و گندزدایی معابر شهری و روستایی انجام شد.
فرماندار فیروزکوه گفت: یکی دیگر از اقدامات قرارگاه پدافند زیستی، کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرستان است که با هدف شناسایی افراد مشکوک یا مبتلا به این ویروس با عملیات تب سنجی انجام می شود و اکنون در  میدان ورودی شهر در حال اجرا است.
وی تصریح کرد: در حوزه بیمارستانی نیز اقداماتی از قبیل عملیات آماده سازی یک باب نقاهتگاه با ظرفیت ۲۰۰ تخت در دستور کار قرار گرفت تا بیماران مبتلا که دوره نقاهت را می‌گذرانند به جای بستری در منزل و شیوع بیماری در این نقاهتگاه بستری شوند. 
وی افزود: تامین وسایل حفاظت شخصی برای کادر پرستاری و نیز تامین دستگاه‌های تب سنج  از مهمترین نیازهای این شهرستان است که در این راستا خیرین سلامت کمک های شایانی را داشتند.
جمارانی ضمن اظهار نگرانی از  ترددهای مسافران علی رغم تاکید ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر در خانه ماندن و مسافرت نکردن  گفت: از کلیه شهروندان و مسافران درخواست می کنیم که به توصیه ها عمل کنند و برای سلامت خود و سایر شهروندان و هم وطنان از خانه خارج نشوند و عامل گسترش زنجیره شیوع ویروس نباشند.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 4 فروردين 1399
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 14