En
تاریخ : دوشنبه 4 فروردين 1399
کد 7583

دفن فوت شدگان مبتلا به کرونا در فیروزکوه طبق دستورالعمل واصله از وزارت بهداشت و فتوای مقام معظم رهبری انجام می شود

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزکوه گفت:دفن فوت شدگان مبتلا به کرونا در فیروزکوه طبق دستورالعمل واصله از وزارت بهداشت و فتوای مقام معظم رهبری انجام می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزکوه در گفت وگو با خبرنگار اظهار داشت:  وضعیت تشییع، ‌ انتقال،  شست و شو و تدفین افرادی که بر اثر ویروس کرونا می میرند، با فوت شدگان عادی متفاوت است و به صورت ویژه انجام می شود.
دکتر«مهدی رجب ترقی» گفت:دفن  فوت شدگان به دلیل ابتلا به کرونا بر اساس پروتکل  و مقررات کشوری انجام می شود و طبق این پروتکل، فوت شدگان مبتلا به کرونا باید در عمقی مشخص و با استفاده از مواد آهکی دفن شوند.
وی تصریح کرد: اگر فردی جان خود را در اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست بدهد، مراسم تشییع، شست و شو و تدفین او زیر نظر کارشناسان بهداشت محیط و بیماریهای  شبکه و درمان انجام می شود.
وی تاکید کرد:‌ در این خصوص، برنامه ریزی های دقیقی انجام شده است تا سایر افراد در معرض این ویروس قرار نگیرند.
رجب ترقی در خصوص مکان دفن افراد فوت شده مبتلا به کرونا گفت: با پیشنهاد شهرداری و با هماهنگی قرارگاه پدافند زیستی مبارزه با کرونا منطقه ای برای دفن افراد فوت شده بر اثر بیماری کرونا در نظر گرفته شده است که این عمل با رعایت اصول بهداشتی انجام می شود و جای هیچ گونه نگرانی برای همشهریان وجود نخواهد داشت.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 4 فروردين 1399
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 12