En
تاریخ : دوشنبه 4 فروردين 1399
کد 7582

فرماندار فیروزکوه از ایجاد ۲۰۰تخت نقاهتگاهی در شهرستان خبر داد

فرماندار فیروزکوه گفت: با توجه به محدودیت فضاهای بستری در بیمارستان نقاهتگاه بیماران کرونایی با ۲۰۰ تخت راه‌اندازی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، مهدی یوسفی جمارانی در نشست قرارگاه پدافند زیستی مبارزه با کرونا گفت:  امروز با بحرانی به نام کرونا مواجه هستیم و نیاز به برنامه های استراتژیک داریم و یکی از این برنامه ها پیش‌بینی فضای لازم برای بستری بیماران احتمالی مبتلا به کرونا در روزهای آینده می باشد و با توجه به محدودیت فضاهای بستری در بیمارستان  راه‌اندازی و ایجاد نقاهتگاه ضروری است.
فرماندار فیروزکوه تصریح کرد: در همین راستا ایجاد نقاهتگاه ۲۰۰ تخت خوابی در شهرستان فیروزکوه در دستور کار قرار گرفت تا بیماران مبتلا که دوره نقاهت را می‌گذرانند به جای بستری در منزل و شیوع بیماری در این نقاهتگاه بستری شوند.
وی ادامه داد:  برای تجهیز و راه‌اندازی این نقاهتگاه از امکانات و تجهیزات فرمانداری، سپاه، شبکه بهداشت و درمان استفاده می‌شود و عملیات تکمیل و آماده‌سازی آن تا چندروز آینده عملیاتی خواهد شد.
وی افزود: تفکیک جنسیت بیماران از دیگر نکاتی است که امکان آن در این نقاهتگاه فراهم است تا مدیریت لازم لحاظ شود.
جمارانی گفت:امکانات و تجهیزات تمام ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا بسیج شده و همکاری کلیه دستگاههای متولی در این زمینه ضروری است.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 4 فروردين 1399
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 15