En
تاریخ : سه شنبه 27 اسفند 1398
کد 7575

مهمترین عامل توقف شیوع کرونا خلوتی شهر است

سرپرست شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه گفت: مردم باید در خانه بمانند و در این ایام از تردد های غیر ضروری خودداری کنند چرا که تجمع و تراکم حضور در سطح شهر به چرخه شیوع بیماری کرونا ویروس کمک می‌کند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزکوه در گفت و گو با خبرنگار گفت: نگران روزی هستیم که کنترل بحران از توان نظام سلامت شهرستان خارج شود؛ همانگونه که هم‌اکنون تقریباً در برخی استان‌ها و شهرهای همجوار شاهد وضعیت قرمز در شیوع ویروس کرونا هستیم.
مهدی رجب ترقی تصریح کرد:اعمال محدودیت فعالیت صنوف درواقع  به این معناست که شهروندان فقط باید برای موارد ضروری همچون رساندن بیمار به بیمارستان‌ها یا تهیه اقلام خوراکی ضروری از خانه خارج شوند و نپندارند در خلوتی شهر و ادارات می‌توانند به امور غیرضروری بپردازند.
وی افزود:اگر این محدودیت ها هم  برداشته شد به گونه‌ای تصور نشود که طرح مبارزه با کرونا به حالت عادی برگشته و دیگر خطری وجود ندارد، مردم باید در خانه بمانند و در این ایام از تردد های غیر ضروری خودداری کنند چرا که تجمع و تراکم حضور در سطح شهر به چرخه شیوع بیماری کمک می‌کند.
وی با بیان اینکه اکثر شهروندان با رعایت اصول بهداشتی همکاری خوبی در این روزها داشتند، اظهار داشت: هنوز جمعی از شهروندان به این مسئله کم توجه هستند و با رفتارهای پرخطر خود به بیماری دامن می‌زنند و سایران را در معرض خطر قرار می‌دهند.
رجب ترقی رعایت بهداشت فردی را اصلی ترین راه مقابله با بیماری کرونا ویروس دانست و افزود:با توجه به آخرین اطلاعات ، انتقال ویروس کرونا از انسان به انسان از طریق سرفه، عطسه،تخلیه ترشحات بینی و دهان می باشد و این ویروس می تواند در فاصله ۱تا ۲متری از طریق سرفه یا عطسه منتقل شود.
این مقام مسئول ادامه داد:راه دیگر انتقال تماس دست ها با محیط وسطوح آلوده به ویروس مانند تجهیزات، دستگیره درب ها، میز و صندلی ، شیر. آلات، پریز و کلیدهای برق و کلیه وسایلی که بطور عمومی و مشترک استفاده می شود(اسکناس و نظایر آن) می باشد، بنا براین حائز اهمیت است پس از تماس با هر فرد یا اشیا مشکوک دست و صورت خود را با آب و صابون شستشو دهید.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 27 اسفند 1398
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 9