En
تاریخ : چهارشنبه 30 بهمن 1398
کد 7460

یکهزار و ٣٥٠ خبرنگار انتخابات استان تهران را پوشش می‌دهند

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه یکهزار و ٣٥٠ خبرنگار داخلی در سطح استان تهران فرایند انتخابات دوم اسفند را پوشش می دهند، گفت: حضور خبرنگاران خارجی در انتخابات نیز از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت کشور پیگیری می‌شود.
امین بابایی امروز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشارکت مردم تهران در انتخابات با استقرار دستگاه‌های فنی سازمان صداوسیما در ۲۷ شعب اخذ رای بطور زنده از شبکه‌های یک، دو، سه، پنج و خبر پخش خواهد شد.
وی ادامه داد: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته امسال برای اولین بار دستگاه‌های اس. ان. جی در شهرستان‌های شهریار، ورامین، ری و اسلامشهر نیز مستقر می شوند تا فرایند انتخابات به صورت پخش زنده از شبکه های سیما پخش شود.
بابایی تصریح کرد: با توجه به اهمیت پوشش رسانه‌ای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری در استان تهران هماهنگی‌های لازم در روزهای اخیر صورت گرفته است تا شمار بیشتری از خبرنگاران به ظرفیت رسانه‌ای استان افزوده شوند.
مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان تهران گفت: در دوره‌های گذشته، صدور کارت خبرنگاران بر عهده فرمانداری‌ها بود که به صورت شهرستانی صادر می‌شد اما امسال برای اولین بار کارت‌های متحدالشکل برای کل رسانه‌های استان تهران صادر شده است.
وی افزود: این کار یک وحدت رویه و انسجام ساختاری برای رسانه‌ها ایجاد می‌کند تا بتوانند در تمام نقاط استان از حضور مردم در شعب اخذ رای پوشش رسانه‌ای داشته باشند.
بابایی یادآور شد: کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان تهران فعالیت خود را از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز کرده و در راستای انعکاس هرچه بهتر حضور مردم در پای صندوق‌های رأی، شش جلسه تخصصی با حضور عوامل ذی ربط و دبیران خبرگزاری‌ها در سطح استان برگزار شده است.
وی با توجه به نقش مهم رسانه‌ها در انعکاس حضور مردم در پای صندوق‌های رأی تاکید کرد: حضور رسانه‌ها برای پوشش مشارکت عظیم مردم در انتخابات، نمادی از اقتدار و قدرت ملت ایران را در عرصه‌های بین‌المللی به منصه ظهور خواهد گذاشت تا پاسخی برای معاندین و دشمنان نظام جمهوری اسلامی باشد.
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 30 بهمن 1398
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 5