En
تاریخ : يکشنبه 25 خرداد 1393
کد 68

دیدار مدیر و کارکنان جهاد کشاورزی فیروزکوه با فرماندار/ هفته جهاد کشاورزی هفته خدمت، تلاش و مجاهدت است

فرماندار شهرستان فیروزکوه در جمع کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان با بیان اینکه هفته جهاد کشاورزی هفته خدمت، تلاش و مجاهدت است، گفت: در سال مزین به فرهنگ و اقتصاد باید شرایط را برای استقلال اقتصادی کشور مهیا کنیم.

"ابوالقاسم مهری" فرماندار فیروزکوه ضمن تبریک فرا رسیدن هفته جهاد کشاورزی با معرفی هفته جهاد کشاورزی به عنوان هفته خدمت، تلاش و مجاهدت بیان کرد : در چند دهه اخیر کشور ایران در بخش‌های مختلف علمی، پزشکی،‌ هسته ای و به ویژه بخش کشاورزی گام های بلندی برداشته که نتیجه فکر و تلاش فرزندان و کارشناسان این کشور است.

 

وی اظهار داشت: کشاورزی به عنوان یکی از منابع اصلی تغذیه انسان، نقشی محوری داشته و برای رسیدن به این امر مهم به عزم ملی و وحدت بیشتری در جامعه نیاز است.

مهری با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس جهاد سازندگی نقش بسیار مهمی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی داشته است، بیان کرد: این نهاد در دو میدان سازندگی روستاها و سنگر سازی در جبهه ها فعالیت داشته و امروز نیز با همان روحیه انقلابی در جهت خدمت به مردم تلاش می کنند .

 وی افزود: جوانانی که در اوان انقلاب به جهاد پیوستند بدون هیچ گونه چشم داشتی و هیچ گونه امکاناتی ایثارگری های بسیاری برای کشور کردند و در حال حاضر هم می توان با همان فرهنگ در حماسه اقتصادی کارهای بسیاری کرد که برای کشور مفید باشد.

فرماندار شهرستان فیروزکوه عنوان کرد: مدیریت جهادی باید سرلوحه كار همه ما خصوصاً در كارهای مربوط به جهاد كشاورزی قرار گیرد تا در زمینه تولید، اشتغال  و جلوگیری از مهاجرت به شهرها گامهایی مثمر ثمری برداشته شود.


وی همچنین با اشاره به تولیدات بخش کشاورزی و دامی اظهار داشت: در جامعه امروزی به دلیل تقاضای بالای مردم و عرضه پایین محصولات کشاورزی مشکلات عدیده ای برای مردم به وجود آمده است.


مهری خاطرنشان کرد: با توجه به نام‏گذاری سال با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی همه ما باید در راستای تحقق این مهم حرکت و شرایط را برای استقلال اقتصادی کشور مهیا کنیم.


نماینده عالی دولت در شهرستان فیروزکوه متذکر شد: کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی با آموزش علم روز به کشاورزان در نحوه مراحل کاشت تا برداشت محصول می‏توانند، نقش موثری در افزایش کمّی و کیفی محصولات کشاورزی داشته باشند.


وی با اشاره به بیانات امام خمینی(ره) در راستای مقاوم‌سازی اقتصاد کشور، افزود: توسعه صنعت کشاورزی و جایگزینی روش
های نوین با روش‌های سنتی در افزایش محصولات و مایحتاج مردم به خصوص محصول استراتژیک گندم موثر است.


روح الله درویش خضری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه نیز در ادامه گفت: توسعه و توجه به بخش کشاورزی از زمینه های حمایت از تولید ملی است و برای تحقق پیام مقام معظم رهبری در این بخش باید تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم.


وی با ارائه گزارشی از عملکرد فعالیت های جهاد کشاورزی فیروزکوه و آمار تولید محصولات کشاورزی و میزان قابلیت شهرستان جهت تولید محصولات کشاورزی ، بیان کرد : به مناسبت این هفته بهره‌برداری چند پروژه بخش کشاورزی و افتتاح یک واحد مرغداری ،نشست صمیمی جهادگران عرصه سازندگی و کشاورزی،تجلیل از نمونه های تولیدکنندگان بخش کشاورزی،اجرای طرح زکات با حضور آیت الله عالمی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی،برپایی ایستگاه صلواتی و اهدای گل به نمازگزان و همایش تجلیل از خانواده شهدای جهادگر
 و همایش خانوادگی جهادگران انجام می شود.  • نوشته شده
  • در يکشنبه 25 خرداد 1393
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 707