En
تاریخ : يکشنبه 7 مهر 1398
کد 6518

فرماندار فیروزکوه:

توسعه زیرساخت های مدیریت شهری در حوزه بحران ضروری است

فرماندار فیروزکوه گفت: سیاست گذاری مناسب بویژه در توسعه مدیریت شهری در حوزه بحران با توجه به نوع خدمات ارائه شده به شهروندان از اهمیت بالایی برخوردار است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، مهدی یوسفی جمارانی  درآیین گرامیداشت 7 مهر روز آتش نشانی و ایمنی گفت: با وجود اینکه دستگاه های خدماتی متعددی در حوزه های مختلف تلاش می کنند اما دستگاه های فوریتی مانند آتش نشانی،اورژانس با قبول مسئولیت و تعهد کاری بالا بدون چشم‌داشتی فعالیت می کنند که از احترام و جایگاه ویژه ای نزد مردم  برخوردارند.
فرماندار فیروزکوه با بیان اینکه حوزه کاری این دستگاه ها بسیار گسترده است افزود: خدمات رسانی عوامل فوریتی و امدادی  تمامی اقشارجامعه را  شامل می شود و منحصر به افراد یا اتفاقات خاص نیست.
 وی با اشاره به اینکه در فرهنگ ایران اسلامی تقدیر و تکریم فرهنگ قالب است تصریح کرد: شغل آتش نشانی شغلی سخت و حساس است و درجه ایثار و از خودگذشتگی در آتش نشانان بسیار بالا است که به دلیل همین روحیه بالای دلاورمردی و شجاعت در نگاه جامعه قدرشناسانه تر است.
وی خاطرنشان کرد: در سالهای گذشته ستادی بعنوان ستاد حوادث غیر مترقبه وجود داشت ،اما امروز دنیا در شرایطی می باشد که تقریبا برای هر مشکلی تدبیر و راهکارهای از پیش تعیین شده است که ستاد حوادث غیر متقربه به ستادمدیریت بحران تغییر یافته است.
جمارانی ادامه داد:  در ستاد مدیریت بحران دستگاه های خدماتی و امدادی می بایست  از پیش خود را برای مواجهه با حوادث آماده کرده باشند تا در زمان بحران کمترین هزینه مالی و جانی حوادث را  داشته باشند.
نماینده عالی دولت خاطرنشان کرد: در شهرستان فیروزکوه محلاتی وجود دارد که درصورت آتش سوزی و حوادث پیش بینی نشده  امکان ورود عوامل امدادی نبوده و نیازمند اقدام عاجلانه در این زمینه است تا شاهد اتفاقات ناگوار نباشیم.
وی بر  ضرورت استانداردسازی امکانات و به روزرسانی تجهیزات در آتش نشانی تاکید کرد و افزود: مسئله ایمنی در همه جا مهم است باید تجهیزات و نیروی لازم تامین شود حتی در شهرسازی ها به نکات ایمنی توجه شود تا شاهد بروز حوادث کمتری  باشیم.
 وی توضیح داد:  خوشبختانه در حال حاضر با همت شهرداری و شورای شهر فیروزکوه عملیات احداث ایستگاه آتش نشانی در محدوده دشت ناصر اجرا می شود.
 یوسفی جمارانی گفت: در کنار آموزش آتش نشانان باید به آموزش همگانی توجه جدی کنیم تا خود مردم با آگاهی از چگونگی مواجهه با حوادث احتمالی در کاهش خسارات وارده به آسیب دیدگان دخالت کنند تا ما این همه هزینه متحمل نشویم.
وی افزود:آموزش و پرورش می‌تواند با جامعه هدف گسترده بعنوان یکی از عوامل تاثیرگذار  نقش مهمی را در آشنایی و آموزش با نکات تخصصی و فنی در زمینه امدادی و فوریتی ایفا کند.
 فرماندار ادامه داد:یکی از اقدامات مهم در زمان بحران  که می‌تواند در کاهش هزینه ها و خسارت های مالی  تاثیرگذار باشد بهره مندی از خدمات بیمه ای است و شهروندان در شهر و روستا با استفاده از این خدمات قطعا در شرایط بحرانی با مشکلات کمتری مواجه خواهند شد.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 7 مهر 1398
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 19