En
تاریخ : جمعه 23 خرداد 1393
کد 64

نخستین جلسه شورای هماهنگی اقامه نماز شهرستان فیروزکوه برگزار شد

ابوالقاسم مهری فرماندار فیروزکوه در نخستین جلسه شورای هماهنگی اقامه نماز شهرستان فیروزکوه اظهارکرد: فلسفه وجودی مسؤولان در نظام اسلامی اقامه نماز است که اگر اینگونه شد بسیاری از مشکلات حل می شود.
 فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: دستگاه های فرهنگی باید سرآمد همه دستگاه ها باشند و امور فرهنگی را رهبری کنند.
مهری مسؤولیت در نظام اسلامی را به معنای تحرک، پویایی و تلاش مجاهدانه تعبیر و بیان کرد: کار فرهنگی همت مضاعف می خواهد و در این راستا فعالیت نهادهای فرهنگی باید بروز و ظهور داشته باشد.
حجت الاسلام استیری با اشاره به آیه ای از کلام الله مجید، گفت: بر طبق این آیه افرادی هستند که وقتی به آنان موقعیت و قدرت داده شود نخستین کاری که انجام می دهند اقامه نماز است.

وی تصریح کرد: بر این اساس همه مسؤولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی باید در راستای اقامه نماز تلاش کنند.

امام جمعه شهرستان فیروزکوه تاکید کرد: اصولاً فلسفه وجودی مسؤولان در نظام اسلامی اقامه نماز است که اگر اینگونه شد بسیاری از مشکلات حل می شود.

وی یادآور شد: نخستین وظیفه این ستاد در ادارات احیاء فرهنگ نماز و اقامه اذان زنده است که از فضیلت بسیاری برخوردار هستند.

حجت الاسلام استیری همچنین نسبت به بکارگیری روحانیان خوش فکر و دارای بیان خوب که هم درد را تشخیص داده و هم درمان ارائه کنند، در مدارس به منظور اقامه نمازهای جماعت تاکید کرد.

مهری با تاکید بر خودداری دستگاه های فرهنگی از انجام کار جزیره ای، خاطرنشان کرد: اگر بخش فرهنگ را به حرکت در آوریم، مجموعه اقتصاد کشور نیز به حرکت در می آید.

وی هشدار داد: اگر مسائل فرهنگی اجتماع را مدیریت نکنیم، آنگاه دشمنان برای ما برنامه ریزی و مدیریت می کنند که خطری برای نظام اسلامی است.
این جلسه با ارائه گزارش دستگاه های فرهنگی ادامه یافت.

کمبود روحانی در شهرستان، تنظیم برنامه های مدارس شهرستان بر مبنای وقت نماز، همکاری هر چه بیشتر با حوزه علمیه ˈامام صادق(ع)ˈ روستای ˈوشتانˈ و اختصاص مکان و فضایی مناسب در ادارات، رستوران ها و سایر اماکن عمومی برای اقامه نماز، از جمله مسائل مطروحه در این جلسه بود.

معاونان سیاسی و انتظامی و برنامه ریزی و اداری- مالی فرمانداری، مدیر آموزش و پرورش، رییس بنیاد شهید، رییس اداره تبلیغات اسلامی و سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیگر مسؤولان حاضر در این جلسه بودند.

  • نوشته شده
  • در جمعه 23 خرداد 1393
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 107