En
تاریخ : پنجشنبه 22 خرداد 1393
کد 61

فرماندار فیروزکوه:

اقتدار امروز ایران اسلامی به برکت فداکاری ایثارگران است

فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: اقتدار امروز ایران اسلامی به برکت ایثارگری ایثارگران است و آنان هستند که می توانند بهترین حافظان و صیانت کنندگان از ارزش های اسلامی باشند.
ˈابوالقاسم مهریˈ  در دیدار با خانواده های 2 تن از جانبازان بالای 70 درصد شهرستان فیروزکوه اظهارکرد: جانبازان عزیز سرلوحه، خط مشی و الگوی آحاد جامعه و مسوولان هستند.

وی گفت: در مسیر خدمات رسانی هر گاه غفلتی به ما دست دهد و مجاهدت در فعالیت ها کمرنگ شود، با حضور در کنار خانواده های معزز جانبازان و بهره مندی از طراوت و نورانیت آنان، باردیگر به یاد حماسه های هشت سال دفاع مقدس و فضای معنوی پشت خاکریزها می افتیم.

امام جمعه شهرستان فیروزکوه در این دیدارها گفت: دیدار با خانواده های معزز ایثارگران و جانبازان قوت قلبی برای مسؤولان نظام است.

حجت الاسلام والمسلمین ˈعبدالعلی استیریˈ تصریح کرد: در زمانه حاضر که با انواع و اقسام تحریم ها و فشارهای دشمنان و استکبار جهانی مواجه ایم و معاندان هیچ گاه عزت و سربلندی ایران اسلامی را نخواسته و نخواهند خواست، باید همواره جدیت و همیت در امور داشته باشیم که هدایت و راهنمایی جانبازان سرفراز در این مسیر راهگشا خواهد بود.

 منزل سید احمد حسینی جانباز 70 درصد و روشن دل فیروزکوهی در روستای ˈهراندهˈ مقصد نخست این دیدارها بود.

جانباز سرافراز حسینی که متولد سال 1341 شهرستان فیروزکوه است پس از اتمام تحصیلات، در سال 1362 در لباس مقدس سربازی عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد.

وی پس از اتمام 18 ماه خدمت در حالی که در منطقه عملیاتی کردستان به گذراندن شش ماه خدمت احتیاط خدمت مشغول شده بود، در آذر ماه سال 1363 در نبرد با گروهک ضاله ˈکومولهˈ در منطقه ˈدیوان درهˈ با پرتاب نارنجک دستی دشمن از ناحیه هر دو چشم دچار جراحت شده و ترکش هایی نیز در بدن او بر جای ماند.

همچنین در دیدار دوم مسؤولان به سرکشی از خانواده جانباز ˈتقی درویش متولیˈ در روستای ˈبادرودˈ پرداختند.

این جانباز سرافراز نیز در 11 شهریور سال 1365 در عملیات ˈکربلای 2ˈ در منطقه ˈحاج عمرانˈ در اثر اصابت ترکش به سر و صورت دچار جراحت شد و از ناحیه چشم چپ نابینا و از چشم راست کم بینا است.

گفتنی است؛ در این دیدارها جانبازان هر یک مسائل و مشکلات مبتلابه خود و خانواده هایشان را مطرح کردند.

روستای هرانده در 12 کیلومتری غرب فیروزکوه و روستای بادرود در 15 کیلومتری شمال غرب این شهر قرار دارند.

رییس اداره اطلاعات و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان فیروزکوه دیگر مسؤولان حاضر در این دیدارها بودند.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 22 خرداد 1393
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 82