En
تاریخ : شنبه 26 مرداد 1398
کد 6070

جشنواره کتابخوانی رضوی گسترش دهنده فرهنگ کتاب و کتابخوانی است

فرماندار فیروزکوه گفت :جشنواره کتابخوانی رضوی گسترش دهنده فرهنگ کتاب و کتابخوانی است
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، مهدی یوسفی جمارانی در اختتامیه نهمین دوره جشنواره کتاب و کتاب خوانی رضوی در شهرستان فیروزکوه گفت: امروز یکی از نیازمندیهای جامعه ما شناساندن هر چه بهتره سبک و روش زندگی اهل بیت عصمت و طهارت به نسل سوم و چهارم انقلاب است.
فرماندار فیروزکوه تصریح کرد: همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی بیانیه گام دوم از سوی مقام معظم رهبری ترسیم شد که وارد یک فصل نوعی از تاریخ انقلاب شدیم.
وی افزود: مخاطبین اصلی این بیانیه جوانان و نوجوانان هستند که حاکی از اهمیت نقش و جایگاه این قشر از جامعه در فصل دوم و گام دوم از انقلاب است.
وی مهمترین جامعه هدف جشنواره رضوی را جوانان دانست و  ادامه داد:برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی  فرصت مغتنمی برای نشر و تعمیق فرهنگ اهل بیت است تا با بهره مندی از آموزه های اسلامی و دینی زمینه آشنایی هر چه بیشتر نسل جوان با سیره معصومین فراهم شود.
وی با اشاره به اهمیت موضوع امام‌شناسی با وجود برجستگی‌های بی‌مانند اهل بیت(ع) افزود: اگر این فرهنگ را در جامعه ترویج کنیم بسیاری از مشکلاتی که در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی فرهنگی و حتی سیاسی ممکن است وجود داشته باشد،برطرف می‌شود.
جمارانی اظهار داشت:یکی از مهمترین ابزارهای انتقال این پیام کتاب و رسانه های مکتوب هست که شاید این سالها کمی نقش کتاب و کتابداری کمرنگ شده‌است.
وی با بیان اینکه امروز جامعه به سمت و سوی فضای مجازی کشیده شده است ادامه داد: بدون تردید کتاب در این بین می‌تواند باعث ایجاد دانش و تقویت بصیرت افراد شده و خلأ موجود را پر کند.
فرماندار افزود: تلاش‌های بسیار خوبی درکتابخانه های عمومی کشور در جهت تقویت کتابخوانی و رشد سرانه مطالعه صورت گرفته است و گزارشات حاکی از آن است که تقریبا در شهرستان فیروزکوه سرانه کتابخوانی در وضعیت مطلوبی قرار دارد.
نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح کرد: میزان استقبال از این جشنواره نشان می‌دهد کتاب هم می تواند در کنار رسانه های مکتوب که عمدتا شامل فضای مجازی و شبکه های اینترنتی است، جایگاه خود را پیدا کند.
  • نوشته شده
  • در شنبه 26 مرداد 1398
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 15