En
تاریخ : سه شنبه 22 مرداد 1398
کد 6015

فرماندار فیروزکوه:

باید در برگزاری و انجام آیین های فرهنگی به مباحث ساختاری و محتوایی توجه کرد

فرماندار فیروزکوه گفت: بایددر برگزاری و انجام آیین های فرهنگی به مباحث ساختاری و محتوایی توجه کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، مهدی یوسفی جمارانی صبح روز سه شنبه در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بعنوان یک تکلیف برای مسئولان محسوب می شود و امری مهم در جهت تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
فرماندار فیروزکوه با بیان اینکه بایددر برگزاری و انجام اقدامات فرهنگی  به مباحث ساختاری و محتوایی توجه کرد،اظهار داشت:اقدامات فرهنگی نباید خنثی کننده یکدیگر باشند و زمان شناسی و مکان شناسی  در انجام امور فرهنگی حائز همیت است.
وی تصریح کرد: برگزاری یادواره شهدا بعنوان یک فعالیت فرهنگی  در حوزه ایثار و شهادت اقدام خوبی است که انجام می شود، اما باید در زمینه ساختار و محتوا از حالت یکنواختی فا صله گرفت و در  مسیر توسعه فرهنگ ایثار و شهادت از انواع راه‌ها و ابزارهای مدرن همچنان با قدرت و خلاقیت استفاده کرد.
وی افزود: یکی از مهمترین اهداف این جلسه تصمیم گیری و سیاست گذاری در جهت تحقق ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که به منظور نظم بخشیدن به ساختار برنامه های فرهنگی  می بایست دستگاه ها ی متولی نسبت به تنظیم تقویم سالانه اقدام کنند.
جمارانی با اشاره به اینکه آیین های فرهنگی در حوزه ایثار و شهادت می تواند با رویکر دو سویه برگزار شود گفت: باتوجه به تغییرات سریع در اطلاع‌رسانی، در ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت نیز باید از شیوه‌های نوین استفاده شود.
وی  افزود:نسل جوان ما امروز در معرض خطر قرار دارد و بسیاری از دشمنان در خارج می‌کوشند این نسل را از انقلاب جدا کنند، بنابراین استفاده از ابزارهای مدرن برای ارتباط با این نسل بسیار ضروری است.
این مقام مسئول خواستار ثبت خاطرات جانبازان و  پدران و مادران شهدا در یادواره شهدا شد و افزود:توجه بیشتر به وصیت‌نامه‌های شهیدان، دعوت از ایثارگران و  اجرای برنامه‌های متناسب با قشر نوجوان و جوان می تواند در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاثیرگذار باشد.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 مرداد 1398
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 9