En
تاریخ : سه شنبه 18 تير 1398
کد 5626

فرماندار فیروزکوه:

برگزاری انتخابات سالم و قانونمند با مشارکت حداکثری اصلی ترین وظیفه مجریان است

فرماندار فیروزکوه گفت: انتخابات سالم و قانونمند بدون جانبداری و با مشارکت حداکثری وظیفه اصلی مجریان و برگزار کنندگان این حماسه سیاسی است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، مهدی یوسفی جمارانی در اولین جلسه هماهنگی انتخابات شهرستان فیروزکوه با تاکید بر اینکه شالوده نظام جمهوری اسلامی امر مهم انتخابات است، و مهم ترین رکن مردم سالاری دینی، برگزاری انتخابات به شمار می رود، اظهار کرد: پس از انقلاب اسلامی  در شرایط تثبیت سال های نخستین انقلاب اسلامی ساختار نظام را رأی گیری کردند بعد از ان بلافاصله کمیته تدوین قانون اساسی کار خود را شروع کرد و پیش نویس تهیه کرد و قانون اساسی کشور کمتر از یک سال به رأی مردم گذاشته شد و ساختار پذیرفته شد و کشور قانون اساسی پیدا کرد.
وی با تاکید بر اینکه قانون اساسی و تدوین ساختار سیاسی مدون وجه تمایز انقلاب اسلامی  از بقیه انقلاب هاست، افزود: هیچ انقلابی بلافاصله در فاصله کمتر از یک سال انتخابات برگزار نکرده است، اما در کشور ما بلافاصله در فاصله زمانی 22 بهمن 1357 تا فروردین 58 بحث رفراندوم  برگزار شد و بلافاصله انتخابات ریاست جمهوری بالاترین مقام اجرایی کشور انتخاب شد و مجلس شورای اسلامی تاسیس شد و همه آن ارکان انتخابی که در قانون اساسی تدوین شده بود در کوتاهترین زمان ممکن با رأی مردم انتخاب شدند.
فرماندار فیروزکوه ادامه داد: این تجربه گران قدری که در طول این 40 سال به دست آمده به دلیل مشارکت مردم در سرنوشت خویش در سایه انتخابات است و همین عامل علاوه بر انسجام ساختاری سیاسی نظام اسلامی را استحکام بخشیده است.
وی در ادامه گفت: در شهریور 59 جنگ نابرابر به ما تحمیل شد به مدت 8 سال این جنگ ادامه داشت، یکی از طولانی ترین جنگ هایی که دنیا در 200 سال اخیر به خود دیده بود و جنگی که طرف مقابل ما پشتوانه مالی و نظامی و تجهیزاتی بیشتر از 70 کشور را داشت و در یک چنین فضایی انتخابات ما طبق روال قانونی آن چیزی که در شرایط تثبیت کشور است برگزار شد. این نظام افتخارش به برگزاری انتخاب و مردمی بودنش است حتی در سخت ترین شرایط و همین است که باعث شده مردم ما پای کار کشور بایستند.
جمارانی گفت: وقتی امورات شورای روستایی توسط خود مردم روستا تصمیم گیری می شود  دلبستگی شان به کشورشان، به شهرشان و به روستایشان چند برابر می‌شود، یا وقتی منتخبین خودشان را انتخاب می‌کنند که در قوه مقننه قانونگذاری کنند، نشان از مشارکت در سرنوشت خویش است.قوانینی که در طول 40 سال گذشته به تصویب رسیده توسط منتخبین خود مردم بوده است نه فرمایشی و به صورت مجلس سنا و مجلس شورای ملی در حد نمایش یک انتخابات بود. ما فراز و فرود زیاد داشتیم اما منتخبین ما، منتخبین مردم بودند و افراد مختلف از معلم از کارگر از روحانیت از زنان کشورمان یا اقشار مختلف نمایندگان خودشان را دارند قوانینی که وضع می شود هرکدام از اینها یک بخشی از جامعه را نمایندگی می‌کنند و در جهت تحقق منافع آنها قانون گزاری میکنند،.
وی به ایراداتی که در حوزه اجرا وجود دارد اشاره کرد و گفت: این ایرادات هیچ موقع اصل انتخابات را نتوانسته تحت شعاع قرار بدهد، کشورهایی که اصلا جمهوری اسلامی را قبول ندارند، ناظرین بین المللی آنها در انتخابات حضور داشتند و تایید کردند که این انتخابات، انتخابات سالم و رقابتی است، نمودار مشارکت انتخابات هم همیشه حاکی از این بوده که مردم حضوری موثر داشتند و مورد اعتماد و باورشان است.
فرماندار فیروزکوه در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از وظایف اجرایی فرمانداری برگزاری انتخابات است، افزود: دعوت مردم به مشارکت حداکثری و برگزاری انتخابات سالم و قانونمند و پرهیز از هرگونه اقدامی له یا علیه هر یک از نامزدها اصلی ترین وظیفه دست اندرکاران امر برگزاری انتخابات است.
وی افزود: افتخار ما در بین دنیای اسلام و در منطقه خاورمیانه این است که تمام مطالبات مردم به صورت مسالمت آمیز و از مسیر صندوق رأی تحقق پیدا می‌کند، به راحتی جریانات مختلف قدرت بین شان دست به دست می‌شود بدون اینکه خونی از دماغ کسی بریزد. شما در هیچ کشوری در خاور میانه شاهد همچین تبادل قدرت مسالمت آمیزی نیستید.
وی گفت: این مردم پذیرفتند که امروز آقای الف را انتخاب می‌کنند بر مبنی تعهداتی که به مردم داده اگر پاسخ مثبت گرفتند تداوم پیدا می‌کنند، اگر نه نفر دیگری جایگزین می‌شود، این حاکی از این است که ما در نمودار مشارکت حقوقی، نمودار  معقول و تقریبا رو به صعودی بوده و برخی تثبیت شده است، اینها حاکی از این است که مردم از این مسیر به مطالباتشان می‌رسند وگرنه دلیلی نداشت که بخواهند در انتخابات شرکت کنند، ما باید تلاش کنیم حداکثر حضور را در انتخابات شاهد باشیم، در کنار آن از تک تک آرایی که به صندوق ریخته می‌شود باید صیانت و پاسداری کنیم مردم احساس می‌کنند که وقتی رأی شان به صندوق رای ریخته میشه عینأ همان رأی قرائت خواهد شد.
جمارانی با تاکید بر اینکه صحت و سلامت انتخابات از الزامات مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است، به موضوع رقابتی برگزار شدن انتخابات و  سرعت عمل در انجام وظایف و اعلام نتایج، رسیدگی به شکایات اشار کرد و افزود: تحقق این انتظارات که از سوی حاکمیت به دستگاه اجرایی واگذار شده است با فراهم کردن زیرساخت ها و پشتیبانی  در سایه مشارکت بین بخشی و حضور همه دستگاههای اجرایی است و انتظار می رود همه ادارات، نهادها و دستگاههای اجرایی، نظارتی، امنیتی به همه ظرفیت های خود به میدان بیایند.
وی با تاکید بر اینکه برنامه ریزی هایی که در کمیته های مربوطه انجام می شود، باید مبتنی به این رویکرد همه جانبه باشد،افزود: تامین زیر ساخت های فنی، تجهیزات مخابراتی و موبایل و مجموعه تجهیزاتی که به عنوان زیرساخت فنی مورد نیاز باید بررسی و اشکالات موجود برطرف شود.
وی به موضوع امنیت انتخابات نیز اشاره کرد و از مجریان، ناظران، نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتیو نیز بخشداران خواست تا تمامی جوانب را بررسی و حماسه دیگری با مشارکت حداکثری مردم در نهایت امنیت و آرامش برگزار کنند.
وی به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای خبرگان رهبری در سالجاری اشاره کرد و افزود: هیچ اقدامی له یا علیه  از نامزد خاصی نباید صورت گیرد. محرمانگی تبادل اطلاعاتی که مربوط به افراد است نیز موضوع مهمی است که باید  مراعات شود.
جمارانی افزود: افرادی ثبت نام می‌کنند حفظ حرمت اینها بر ما واجب است، اگر استعلامی صورت بگیرد افرادی که فقط همان افراد باید دسترسی داشته باشند، فقط همان افراد حق بازگویی در هیچ مرجعی به جز جلسه هیئت اجرایی نباید از این اطلاعات با خبر بشوند، بعد از جلسه هم این اطلاعات به شکل مناسبی باید مواظبت بشود. فقط صرفأ به اطلاع خود داوطلب باید برسد.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 18 تير 1398
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 34