En
تاریخ : دوشنبه 25 اسفند 1393
کد 558

بازدید سر زده مهری از هنرستان شیخ بلیغ و معرفت شهرستان فیروزکوه

امام جمعه و فرماندار شهرستان فیروزکوه با حضور در خوابگاه دانش آموزان هنرستان شبانه روزی شیخ بلیغ و معرفت شهرستان فیروزکوه از نزدیک در جریان زندگی خوابگاهی و برنامه های روزانه این دانش آموزان قرار گرفتند. 

به گزارش شامگاه یکشنبه روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، در این بازدید سر زده که از هنرستان شبانه روزی یشخ بلیغ و معرفت شهرستان صورت گرفت، امام جمعه، فرماندار، معاون برنامه ریزی و اداری- مالی فرمانداری، مدیر، معاون پرورشی و مسؤول روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان و مدیر هنرستان حضور داشتند.

ابوالقاسم مهری فرماندار فیروزکوه در جمع دانش آموزان، زندگی خوابگاهی را فرصتی بی نظیر برای آنان برشمرد که شاید در زندگیشان دیگر تکرار نشود و گفت: یکی از مزایای زندگی خوابگاهی، استفاده دانش آموزان از توانمندی های یکدیگر است.

وی دانش آموزان را به تاسی از قران و الگو قرار دادن حضرت فاطمه زهرا(س) در امور فردی، خانوادگی و اجتماعی در طول زندگی توصیه و سفارش کرد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین "عبدالله اسماعیلی" امام جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: تنها عرصه ای که با وجود سختی ها قوای فکری انسان ها شکوفا می شود، علم آموزی است.

وی خاطرنشان کرد: شکوفا شدن قوای انسان ها فقط به استعداد نیست، بلکه با اراده قوی نسبت مستقیم دارد.

حجت الاسلام اسماعیلی درس و تحصیل علم را شیرازه زندگی توصیف و بیان کرد: ریشه تمامی مشکلات جامعه از بی علمی و بی معرفتی است؛ در حالی که اگر جامعه ای از شناخت، آگاهی و بصیرت لازم برخوردار باشد هیچ لطمه ای به آن وارد نمی شود.

وی همچنین با تاکید بر لزوم شناخت از خود و معرفت نفس، تصریح کرد: در این صورت می توانیم در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی توفیق یابیم.

در خاتمه این بازدید از سوی مسؤولان هدایایی شامل یک کتاب تفسیر قرآن کریم و منتخب مفاتیح الجنان بین دانش آموزان توزیع شد.

شش مدرسه شبانه روزی در شهرستان وجود دارد.

دبیرستان های حضرت فاطمه زهرا و امام صادق(ع) در مقطع متوسطه دوره اول، دبیرستان های حضرت خدیجه(س) و شهید مطهری در دوره متوسطه دوره دوم و هنرستان های شیخ محمد بلیغ و معرفت و امام علی(ع) و شهید هاشمی نژاد، مدارس شبانه روزی شهرستان هستند.

پایان خبر/

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 25 اسفند 1393
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 150