En
تاریخ : يکشنبه 24 اسفند 1393
کد 553

مهری: شهدا برای طریق الی الله ریل گذاری کردند

نماینده عالی دولت در شهرستان فیروزکوه گفت: شهدا انسان های کاملی بودند که راه معنویت و نورانیت را طی کردند و برای ما بازماندگان و نسل های جدید برای طریق الی الله ریل گذاری کردند. 

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، ابوالقاسم مهری در مراسم بزرگداشت روز شهدا در دبیرستان پسرانه امام صادق(ع) فیروزکوه اظهارکرد: به فرموده مقام معظم رهبری "امروز گرامیداشت یاد شهدا کمتر از شهادت نیست" و نکوداشت این ستارگان درخشان آسمان ایران اسلامی یک عمل صالح است.

وی گفت: شهدا انسان های کاملی بودند که راه معنویت و نورانیت را طی کردند و برای ما بازماندگان و نسل های جدید برای طریق الی الله ریل گذاری کردند.

مهری افزود: به یقین اگر امروز شهدا در بین ما بودند، از دانش آموزان می خواستند تا با قدر شناختن نعمت ها و امکانات، تحصیل علم و تهذیب نفس را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی خطاب به دانش آموزان تصریح کرد: بدانیم و آگاه باشیم که اینگونه باشید یقیناً در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی به انسان های موفقی تبدیل خواهید شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان فیروزکوه با بیان اینکه دانش آموزان ظرفیت های بالای نظام اسلامی اند، خواستار آن شد تا دانش آموزان در زندگی به شهدا تمسک جسته، به ائمه معصومین(ع) توسل جسته و بر پروردگار متعال توکل داشته باشند.

در ادامه این مراسم و پس از سخنرانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان، به 10 نفر از دانش آموزان این مدرسه که در مسابقه مقاله نویسی با عنوان شهید و شهادت آثار برتر را ارائه کرده بودند با اهدای جوایز و لوح تقدیر، تجلیل شد.

22 اسفندماه سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی در تقویم کشور به نام روز شهدا نامگذاری شده و گرامی داشته می شود.

پایان خبر/

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 24 اسفند 1393
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 142