En
تاریخ : سه شنبه 28 خرداد 1398
کد 5465

معاون استاندار تهران:

معاون اول رئیس جمهوری به فیروزکوه سفر می کند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران از سفر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به شهرستان فیروزکوه طی هفته آینده به منظور افتتاح چند پروژه خدماتی، تولیدی و اقتصادی خبر داد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، محمد تقی زاده ظهر سه شنبه پس از بازدید از منطقه گردشگری تنگه واشی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: این پروژه ها در زمینه های اقتصادی، خدماتی و اجتماعی آماده بهره برداری شده استوی همچنین گفت: به منظور ایجاد اشتغال و تحقق رونق تولید، ایجاد و بهبود زیرساخت های مورد نیاز منطقه تنگه واشی با آغاز فصل گردشگر پذیر شهرستان فیروزکوه با فوریت در دستور کار قرار دارد.
تقی زاده افزود: این منطقه نیاز فوری به بهبود مسیرهای دسترسی، ایجاد پارکینگ با ظرفیت مورد نیاز و امکانات جانبی لازم دارد.
این مقام مسئول گفت: یکی از رویکردهای استانداری تهران برای اشتغالزایی و رونق تولید توجه به مناطق گردشگری و بوم گردی سطح استان بویژه روستاهاست که تنگه واشی از یکی از مهمترین آنها به شمار می آید زیرا گردشگران متعددی از سطح کشور دارد.
وی تصریح کرد: بهبود شرایط زیرساختی و امکانات این منطقه گامی موثر در تامین اوقات فراغت مردم و ایجاد اشتغال خواهد بود.
به گزارش ایرنا، منطقه گردشگری تنگه واشی یا آبشار ساواشی با جاذبه های طبیعی و تاریخی که ثبت ملی هم رسیده است در ۱۷ کیلومتری شهر فیروزکوه قرار دارد.
تقی زاده در ادامه تاکید کرد: رسیدگی و ایمن سازی مسیرهای بین شهری و روستایی فیروزکوه که خود، شهرستانی گردشگر پذیر به شمار می رود و از محورهای اصلی انتقال مسافران بی شمار به شمال کشور نیز محسوب می شود بسیار حائز اهمیت و با جدیت آغاز شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران در ادامه با اشاره به تلاش ها برای تحقق رونق تولید گفت: در تلاش هستیم تا تمامی ظرفیت ها و امکانات استان برای این مهم به کار گرفته شود.
وی تشریح کرد: همه طرح ها و پروژه های کارآفرینی که ابتدا نیازمند تغییر کاربری باشند در کمیسیون ها و کارگروه های مربوطه در اولویت قرار گرفته اند و موانع اینچنینی را رفع می کنیم.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: موارد دیگر نیز در جلسات کارگروه رفع موانع تولید به صورت دو هفته یکبار به ریاست استاندار تهران و با حضور نماینده سازمان ها و دستگاه های متولی با نگاه مثبت بررسی می شود و حدالامکان موانع را برطرف می کنیم.
تقی زاده اظهارداشت: امکانات دیگری نیز در اختیار کارآفرینان قرار می گیرد که تسهیلات منابع بانکی و ارزش افزوده استان بویژه برای اشتغالزایی روستایی از جمله آنهاست.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران پیش بینی کرد که با توجه به اقدامات و دستورالعمل های موجود در سال جاری پیشرفت چشمگیری در حوزه اشتغالزایی و تحقق رونق تولید نسبت به سال های گذشته را شاهد باشیم.
معاون استاندار به همراه مدیران کل امور روستایی و شوراهای استانداری و نیز راهداری استان تهران به منظور بازدید از جاده های فیروزکوه - تهران و برخی واحدهای تولیدی و گردشگری به فیروزکوه سفر کردند.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 28 خرداد 1398
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 21