En
تاریخ : يکشنبه 26 خرداد 1398
کد 5448

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور:

باید در مدیریت شوراهای شهر تجدید نظر جدی شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت توفیقات شوراهای روستایی به مراتب از شوراهای شهرها بیشتر است، باید تجدید نظر جدی در مدیریت این شوراها صورت بگیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، محمد امید شامگاه شنبه در جلسه ای با دهیاران شهرستان فیروزکوه افزود: شاید علت این مسئله این باشد که دستگاه های متعددی متولی انجام اقدامات شهری هستند اما در روستاها اعضای شورا و دهیاران شخصاً در سطوح بالاتر نیز پیگیر امور روستایی بوده و این پیگیری ها در بیشتر مواقع موثر واقع می شود.
وی ضمن بیان اینکه یکی از اهداف انقلاب اسلامی این بود که مسئولیت ها به مردم واگذار شود، خاطرنشان کرد: دهیاران این مسئولیت را بر عهده داشته و در انجام آن نیز موفق عمل می‌کنند لذا هر اقدامی مثل بروکراسی های اداری که مانع آنها شده یا تصمیماتشان را به تعویق اندازد قطعاً خدمت به روستا تلقی نمی شود.
این مقام مسئول اذعان داشت: یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی در توسعه روستایی تاسیس دهیاری هاست؛ اگر بخواهیم شاهد تحول اساسی در روستاها باشیم باید به مدیریت روستایی که دهیاران هستند، توجه کنیم.
امید تاکید کرد: اختیارات دهیاران باید افزایش یافته و تثبیت شود تا بتوانند با توجه به سنجش شرایط و همفکری روستاییان در مسیر توسعه روستا حرکت و از اعتبارات هزینه کنند.
وی خطاب به دهیاران یادآور شد: با ایجاد زیرساخت ها و امکانات مجدداً شاهد مهاجرت روستاییان به شهرها بودیم لذا نیاز اصلی روستا اشتغال است پس شوراها و دهیاران باید تمام اهتمام و حساسیت خود را برای ارتقا کار و تولید در روستاهای خود به کار گیرند.
معاون توسعه روستایی رییس جمهوری به فیروزکوه اشاره کرد و افزود: این شهرستان سرشار از ظرفیتهای گوناگون گردشگری، کشاورزی و دامداری است.
وی خاطرنشان کرد: اکنون تنها سه واحد اصلاح نژاد دام در کشور فعال است که ۲ واحد آن در فیروزکوه قرار دارد؛ اصلاح نژاد دام حرکت گسترده ای است که تازه آغاز شده و استعداد این شهرستان برای این کار بسیار ارزشمند است.
گفتنی است معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهور عصر امروز به قصد بازدید از پروژه گردشگری ستاره، طرح توسعه شرکت آویژن (اصلاح نژاد و تولید دام سبک، ِ یکهزار راس دام با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان و ۳۰ نفر اشتغال)، کلنگ زنی مخزن ۵۰۰ متر مکعبی جهت تامین آب شرب روستای سله بن جدید (چزکین) و نشست با دهیاران به شهرستان فیروزکوه سفر کرد.
 

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 26 خرداد 1398
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 12