En
تاریخ : يکشنبه 26 خرداد 1398
کد 5446

میرزایی نیکو:

اولویت اول روستاهای فیروزکوه درآمد پایدار است

نماینده مردم فیروزکوه و دماوند گفت: اولویت اول روستاهای فیروزکوه درآمد پایدار است و مسئولان روستایی باید در این مسیر حرکت کنند
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، قاسم میرزائی نیکو نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اکنون اولویت اول روستاهای فیروزکوه درآمد پایدار است و مسئولان روستایی باید در این مسیر حرکت کنند چرا که زیر ساختهای لازم در تمام روستاها تقریباً ایجاد شده است.
وی تاکید کرد: باید تصمیم گیری امور منسجم شود، تماماً بر عهده فرماندار که عالیترین نماینده دولت در شهرستان است واگذار شود تا دستگاه های اجرایی به فرمانداران پاسخگو باشند. در این صورت امور با سرعت و هماهنگی بیشتری پیش خواهد رفت.
معصومه پرندوار مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران نیز در این جلسه اظهار داشت: روستاهای استان تهران نه تنها در مقابل استانهای محروم کشور پیشگام نیست بلکه گاهاً در شاخص‌های توسعه با آنها برابری هم می‌کند.
این مقام مسئول افزود: تهران بسیار مهاجر پذیر است به همین دلیل بسیاری از افراد پس از مهاجرت مجبور به پراکنده شدن در شهرستان‌های این استان شده و پیشوا، دماوند و فیروزکوه به دلیل شرایط مساعد کشاورزی مورد استقبال آنها قرار می‌گیرد لذا بخش قابل توجهی از سرانه‌هایی که برای جمعیت موجود دیده شده توسط مهاجران استفاده می شود و در واقع سرانه‌ها را از حد نرمال پایین‌تر می‌آورد.
وی خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم جلوی مهاجرت شهروندان را بگیرم و تنها راهکار موجود تلاش مضاعف برای جبران کمبودهاست.
تسریع در ابلاغ طرح هادی روستاها، زیرسازی جاده‌ها و کمبود امکانات بهداشتی اهم مسائلی بود که دهیاران فیروزکوه در این نشست مطرح کردند.

 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 26 خرداد 1398
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 6