En
تاریخ : يکشنبه 19 خرداد 1398
کد 5391

یوسفی جمارانی:

حفاظت از محیط زیست یکی از ارکان توسعه پایدار است

فرماندار فیروزکوه گفت: در راستای دستیابی به توسعه پایدار حفاظت از محیط زیست و دقت در مصرف منابع طبیعی ضروری است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، مهدی یوسفی جمارانی روز یکشنبه در دیدار با سرپرست اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان که به مناسبت هفته محیط زیست در اداره محیط زیست برگزار شد، گفت: آموزش عمومی در مراقبت از محیط زیست و حفاظت از زیستگاه های طبیعی اهمیت بسزائی دارد.
فرماندار فیروزکوه خواستار آموزش عمومی و ملموس روش های مختلف حفاظت و پیشگیری از آسیب های زیست محیطی شد و بیان کرد: از بین رفتن زیستگاه ها تهدید مهمی برای تنوع زیستی به شمار می رود و نمیتوان نقش حفظ زیست گاه ها در حفظ زندگی سالم برای انسانها در جامعه امروز را انکار کرد.
وی افزود:در صورت حفظ زيستگاه ها حتي اگر شكار و بهره برداري مجاز انجام شود، حيوانات مي توانند جمعيت هاي خود را بازسازي كنند در حالي كه اگر زيستگاه ها از بين بروند، هر گونه خسارت وارده ديگر قابل جبران نيست.
در ادامه فرشاد فیروزنیا سرپرست اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان فیروزکوه در خصوص روز جهانی و هفته محیط زیست، اهمیت محیط زیست و مسائل موجود توضیحاتی را ارائه کرد.
سرپرست حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه گفت : در سطح شهرستان فیروزکوه ۴ پاسگاه محیط بانی در مناطق پشت کوه، انزها،ارجمند، تنگ واشی وجود دارد که امیدواریم در آینده شاهد افتتاح ۲ پاسگاه دیگر باشیم.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 19 خرداد 1398
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 16