En
تاریخ : شنبه 18 خرداد 1398
کد 5379

بارندگی های بهار حدود ۸میلیارد به فیروزکوه خسارت زد

فرماندار فیروزکوه با اشاره به بارندگی های فصل بهار در سال جاری اعلام کرد: سیلاب و سرمازدگی امسال ۷ میلیارد و ۹۰۴ میلیون تومان به محصولات کشاورزی و زیرساخت های شهرستان خسارت وارد کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، مهدی یوسفی جمارانی روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا تشریح کرد: شرایط آب و هوایی بویژه در فروردین و اردیبهشت منجر به از بین رفتن برخی از میوه‌های باغی فیروزکوه نظیر گردو و زردآلو شده است.
وی تاکید کرد: همچنین به اقدامات جهاد کشاورزی در حوزه انهار و … آسیب جدی وارد شده که مجموع خسارات این بخش تاکنون ۴ میلیارد و ۷۶۲ میلیون تومان برآورد می‌شود.
به گفته این مقام مسئول تولیدات محصولات کشاوری شهرستان فیروزکوه با ۵ هزار و ۴۵۰ هکتار اراضی کشاورزی، سالانه به ۱۲۰ هزار تن می‌رسد. همچنین صنعت کشاورزی به عنوان یکی از چشم اندازهای توسعه این شهرستان تعیین شده است.
نماینده عالی دولت در فیروزکوه تصریح کرد: ۱۳۵ ساختمان نیز در بخش‌های مرکزی و ارجمند در بارندگی‌های اخیر آسیب دیده اند که برآورد خسارات آنها یک میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان اعلام شده است.
یوسفی جمارانی از خسارت ۸۰۰ میلیون تومانی به منابع آب شهرستان خبر داد و افزود: ۱۰ کیلومتر از مسیر رودخانه تحت تأثیر سیلاب‌ها قرار گرفتند.
وی تشریح کرد: ۳ کیلومتر از مسیرهای اصلی و فرعی فیروزکوه نیز در این حوادث طبیعی دستخوش ۶۰۰ میلیون تومان خسارت شده است.
فرماندار فیروزکوه اذعان داشت: خسارت وارده به شبکه‌های توزیع و سقوط تیر برق‌ها نیز ۱۵۲ میلیون تومان برآورد می‌شود.
  • نوشته شده
  • در شنبه 18 خرداد 1398
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 11