En
تاریخ : دوشنبه 19 خرداد 1393
کد 53

فرماندار فیروزکوه:

امروز باید جوانان را تا مرز رسیدن به بهترین ارزشها و نوآوری هدایت کرد

ابوالقاسم مهری ، فرماندار فیروزکوه با اشاره به اینکه جوانان امروز ایران اسلامی با حضور در صحنه‌های حساس این نظام، همواره با ولی‌فقیه زمان خود بیعت می‌بندند، خاطرنشان کرد: باید وسایل ارتقای اخلاقی، اعتقادی، علمی و هنری جوانان فراهم شود، اما این کافی نیست و باید جوانان را تا مرز رسیدن به بهترین ارزش‌ها و نوآوری‌ها هدایت کرد.
مهری با گرامی داشت فرارسیدن میلاد حضرت علی اکبر و روز جوان، افزود: جوان باید در درون خود احساس کند که نسبت به آینده کشور و ملت مسوولیت دارد و انگیزه‏های دینی نسل جوان امروز انقلاب می تواند بهترین سرمایه برای حرکت باشد.
فرماندار فیروزکوه از نیروهای جوان و مستعد جامعه به عنوان سرمایه‌های اصلی یاد کرد و گفت: این نیروها برای قرار گرفتن در مسیر درست، نیازمند نقشه راه مناسب هستند.
وی بر تقویت آگاهی سیاسی و بی‏توجه بودن به دعوای جناحی‏ از سوی جوانان تاکید کرد و گفت: تحصیل ،تهذیب، ورزش و استحکام بنیه دینی و انقلابی‏ لازمه حرکت جوانان است.
وی تصریح کرد: بنابر فرموده مقام معظم رهبری جوانان امروز کشورمان در آمادگی، شجاعت و غیرت دینی و اعتقادات بسیار نمونه هستند و حتی از نسل نخست انقلاب هیچ کمتری ندارند.
فرماندار فیروزکوه اضافه کرد: امروزه حضور جوانان ما در برگزاری آیین‌های مذهبی از قبیل دعاهای ندبه، کمیل و اعتکاف و دستیابی به علم و فناوری نوین در دانشگاه‌ها بسیار خوب درخشیده است.
مهری از آیه یأس و ناامیدی خواندن برخی افراد که جوانان امروزی را دست‌کم می‌گیرند انتقاد کرد و افزود: رفتار عده‌ای جوان لاابالی و هتاکی که به دام توطئه و ترویج فساد و فحشا و مواد مخدر دشمنان افتاده‌اند را نباید به حساب جوانان پاک و متدین گذاشت.
وی از جوانان خواست مراقب دام مهیب و سرگردانی و ترویج مواد مخدر و نابودی دشمنان باشند، چراکه چنانچه جوانی سرگردان مواد مخدر باشد دیگر حوصله فکر و کار، ابتکار و شادابی و عزم و اراده راسخ از او گرفته می‌شود.‌
قدردانی فرماندار فیروزکوه از ملت غیور ایران اسلامی در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)
فرماندار فیروزکوه همچنین از حضور میلیونی مردم ولایت‌مدار ایران اسلامی در مراسم ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران خبر داد و افزود: ۱۴ خرداد ۱۳۶۸، شاهد حضور میلیون‌ها نفر از مردم عاشق امام در مراسم آن روز بودیم، این در حالی است که این آمار بعد از گذشت ۲۵ سال نه تنها کم نشده، بلکه هر روز به شیفتگان آن حضرت افزوده می‌شود.
وی با بیان اینکه حضور پرشور مردم ایران در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) بعد از گذشت ۲۵ سال از وداع جان‌سوز ملت ایران با رهبر فرزانه خود، بیانگر ارادت ملت ولایت‌مدار ایران اسلامی به امام خویش و صیانت از آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: بی‌شک، مردم ایران در سال‌های آینده نیز همانند این دوران با حضور در چنین صحنه‌هایی، دین خود را به نظام اسلامی که به بهای خون شهدا و بزرگان این مملکت به دست آمده است، ادا خواهند کرد.
فرماندار فیروزکوه اظهار کرد: بی‌شک، مقام معظم رهبری، فرزند شایسته امام راحل هستند که در طول سال‌های ولایت ایشان بر ملت مسلمان، امید دشمنان برای براندازی این نظام به یأس تبدیل شده و بر همگان ثابت شد که رهبر معظم انقلاب همان‌گونه که امام راحل فرمودند، یکی از بازوهای پرتوان جمهوری اسلامی و آشنا به مسایل فقهی هستند .
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 19 خرداد 1393
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 125