En
تاریخ : شنبه 17 خرداد 1393
کد 51

فرماندار فیروزکوه:

با برنامه ریزی کارشناسی و مدون و بهره‌گیری از اقتصاد مقاومتی عمل به سیاستهای جمعیتی امکان پذیر است

ابوالقاسم مهری فرماندار فیروزکوه در جمع خبرنگاران بیان کرد: با اسلامی کردن مصرف و پرهیز از اسراف‌گرایی و بهره‌گیری از اقتصاد مقاومتی در سطح خانواده‌ها می‌توان بدون هیچ مشکلی نسبت به توسعه و گسترش جمعیت و سیاست‌های آن عمل کرد.

فرماندار فیروزکوه اظهار کرد: با برنامه‌ای مدون و کارشناسی شده می‌توان سیاست‌های جمعیتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری را به نحو مطلوب در جامعه عملی و اجرایی کرد .

وی با اشاره به اینکه ازدیاد جمعیت مستلزم فرهنگ سازی در این مقوله است، تصریح کرد: باید آموزش‌های لازم به خانواده‌ها ارائه شود تا آنان با درک صحیح ازدیاد جمعیت را عاملی بازدارنده ندانسته بلکه آن را عاملی موثر در بالا رفتن کیفیت زندگی و بهداشت روانی در جامعه بدانند .

فرماندار فیروزکوه افزود: کارشناسان با تبیین مواضع اصولی باید به جامعه بقبولانند در خانواده‌هایی که جمعیت بالایی دارند، تفریح سازی، نشاط و مشکلات آنان کمتر و افسردگی در این طیف بسیار ناچیز است .

مهری تاکید کرد: با تقویت باورهای دینی و مذهبی باید افراد متنفذ جامعه در این راه در روشنگری جامعه نقش خود را ایفا کنند و دولت نیز با مدیریت صحیح و اصولی زیرساخت‌های توسعه جمعیت در کشور را فراهم سازد .

فرماندار فیروزکوه گفت: در کنار افزایش جمعیت باید نظام خانواده نیز به طور دقیق اجرایی شود و با اسلامی شدن روابط و انتقال آن به جامعه در نوع برخورد زوجین و رعایت حقوق از سوی والدین و اولاد این اصل را در کشور نهادینه کرد .

مهری اضافه کرد: اگر نظام خانواده که به عنوان یک جامعه کوچک تلقی می‌شود، تحکیم یابد و بر مدار اسلامی شدن حرکت کند جامعه را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و به کل جمعیت تسری می‌یابد .

وی عنوان کرد: با بررسی اجمالی فضای موجود خانواده‌ها می‌توان فهمید که متاسفانه هنوز در زمینه فرهنگ اسلامی خانواده‌ها خوب کار نشده است و این امر متولیان را مجاب می‌کند تا در رفع نقایص برای مرتفع کردن مشکلات بکوشند .

‌وی افزود: امید می‌رود با درک صحیح و عمیق از سیاست‌های ابلاغی جمعیتی از سوی رهبر معظم به سمتی برویم تا ایرانی بالنده، پویا با جمعیتی جوان که شادابی و نشاط در آن موج می‌زند را به ارمغان بیاوریم .

  • نوشته شده
  • در شنبه 17 خرداد 1393
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 186