En
تاریخ : شنبه 31 فروردين 1398
کد 5074

فرماندار:

نهادهای حمایتی از ورود به مسائل سیاسی پرهیز کنند

فرماندار فیروزکوه گفت:نهاد های حمایتی بویژه در حوزه اجتماعی از دخالت در مسائل سیاسی و انتخاباتی و دسته بندی های جناحی و سیاسی و انتخاباتی پرهیز کنند
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه،مهدی یوسفی جمارانی در نشست با فعالین و خیرین سلامت و رئیس بهزیستی با اشاره به ساختار اجتماعی سازمان بهزیستی در ارائه خدمات به بخش‌های مختلف، افزود: فعالیت در حوزه بهزیستی که افراد ناتوان و معلول را تحت پوشش خود قرار داده اند با سختی های فراوانی همراه است.
فرماندار فیروزکوه گفت:خدمت در این نهاد ر منشا خیر و برکت دنیوی و اجر اخروی بوده وخدمت به معلولین و نیازمندان جامعه عبادت ارزشمندی است.
وی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در سازمان بهزیستی در سالهای اخیر صورت گرفته است،گفت: پرداخت مستمری به اقشار ضعیف و فعالیت اورژانس اجتماعی از دیگر فعالیت های حمایتی است که این مهم با حمایت دولت تدبیر و امید افزایش خوبی داشته است.
وی افزود:با توجه به مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها اما در حوادث اخیر کشور شاهد مشارکت های مردمی بودیم که میتوان از آن بعنوان حماسه یاد کرد.
فرماندار یکی از وظایف شورای مشارکت های مردمی را ترویج فرهنگ مشارکت و استفاده از ظرفیت مردم و بخصوص خیرین دانست و افزود: استفاده از ظرفیت خیرین در امور عمومی جامعه می تواند زمینه مشارکت بالای خیرین را با تقویت اعتماد عمومی فراهم کنند. 
جمارانی خواستار نطام مند کردن کمک های مردمی توسط شورای مشارکت های مردمی شد و افزود: شفافیت مالی و ارائه گزارش به مردم موجب جلب اعتماد مردم و خیرین شده و زمینه مشارکت بیشتر در امور خیرخواهانه را فراهم خواهد کرد.
نماینده عالی دولت در شهرستان تشخیص نوع ضرورت ها و حمایت ها را ضروری دانست و افزود:با انتخاب افراد متخصص در حوزه های مختلف از ظرفیت های آنها میتوان در جهت پیشبرد اهداف شورای مشارکت استفاده کرد.
وی حضور بانوان در شورای مشارکت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در بحث سیاست گذاری و اولویت های شهرستان از پیشنهاد افراد متخصص و فعال اجتماعی استفاده خواهیم کرد.
وی خواهان تشکیل کمیته های فرعی در شورای مشارکت های مردمی شد و گفت: استفاده از نظرات کارشناسی در تعیین سیاست گذاری از اهمیت بالایی برخوردار است .
جمارانی با بیان اینکه فعالیت در این شورا سیاسی نیست افزود:نهاد های حمایتی بویژه در حوزه اجتماعی از دخالت در مسائل سیاسی و انتخاباتی و دسته بندی های جناحی و سیاسی و انتخاباتی پرهیز کنند چرا که در این صورت از کار اصلی که رسیدگی به محرومان است، باز خواهند ماند.

  • نوشته شده
  • در شنبه 31 فروردين 1398
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 19