En
تاریخ : جمعه 17 اسفند 1397
کد 4984

برگزاری اختتامیه همایش فرمانداران سراسر کشور با حضور وزیر کشور

اختتامیه همایش فرمانداران سراسر کشور صبح پنج شنبه ۱۶ اسفند ماه در محل وزارت کشور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور در همایش فرمانداران سراسر کشور که صبح پنج شنبه ۱۶ اسفند ماه در محل وزارت کشور برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات برگزارکنندگان این همایش و حضور فرمانداران از اقصی نقاط کشور در این برنامه، گفت: در ذیل این همایش جلسات خوبی برگزار شد با مشارکت فرمانداران مطالب مختلف مطرح و تصمیم گیری شده است که می تواند هم برای کسانی که در فرایند تصمیم گیری و در مقام اجرا هستند و هم کسانی که در صف متولی سیاست گذاری، هماهنگی و نظارت هستند، الگوی خوبی باشد.

وزیر کشور با بیان اینکه برخلاف گمانه زنی های برخی افراد، سال آینده سال سختی نخواهد بود، گفت: سال ۹۸ چه فرقی با امسال خواهد داشت که بگوییم سخت تر است؟ القائاتی صورت می گیرد و شرایطی را ترسیم می کنیم که آنهایی که ضعیف هستند خدایی نکرده منفعل شوند و آنهایی که تدابیری دارند، خارج از عرف و تصور واقعی اقداماتی انجام دهند و با طرح و بیان این موضوع در جامعه، هم روحیه مردم و هم امید و انگیزه آنها را کم کنند.

دکتر رحمانی فضلی در پایان با تأکید بر اینکه همواره منافع ملی و مصلحت عمومی را در نظر بگیرید و صادقانه عمل کنید، گفت: اگر کار را دست انجام دهیم، قانون را خوب اجرا کنیم و همچنین در کنار تعامل و گفت و گو با همه و توجه به سلایق و دیدگاههای مختلف، بر مبنای حق و قانون عمل کنیم، در این صورت نباید از هیچ چیزی ترسید و مطمئن باشیم دیگران نیز حرف شما را قبول خواهند کرد. مرز ما قانون است و ذره ای از قانون و اصولمان نباید عقب نشینی کنیم.

بيانيه پاياني همايش فرمانداران و مديران كل سياسي، انتخابات و تقسيمات كشوري سراسر كشور، اسفند ماه ۱۳۹۷ بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله رب العالمين سلام و درود به انبيا الهي به ويژه خاتم پيامبران حضرت محمد مصطفي (ص) و درود بي پايان به روح بلند و  ملكوتي بنيانگذار كبير جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني(ره) و ارواح تابناك و مطهر شهدا و با آرزوي صحت و سلامتي و طول عمر با عزت براي سكاندار كشتي انقلاب مقام معظم رهبري حضرت آيت العظمي خامنه اي و با آرزوي موفقيت و سربلندي و پيروزي براي دولت تدبير و اميد، رياست محترم جمهور و تمامي خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران 

ستايش و سپاس خداوندي را كه در اين برهه از زمان به ما توفيق خدمت به بهترين بندگان خويش عطا فرمود و ما را از نعمت خدمت در سايه نظامي مقدس و بيمه شده با خون پاك شهيدان و سربلند و مقتدر در سايه رهبري حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و حضور و حمايت گسترده مردماني انقلابي و خداجو برخوردار ساخت.

بي شك، گذشت چهل سال پرفراز و نشيب  اما پرافتخار از عمر انقلاب، نقطه عطفي درتاريخ جمهوري اسلامي ايران است كه با فتح قله های موفقيت و پيشرفت و كسب نشانه هاي افتخار و عزت و برتري  و درجاتي از پيشرفت در زمينه هاي مختلف از جمله علم و تكنولوژي، صنايع و معادن كشاورزي، سلولهاي بنيادين، تجهيزات دفاعي و ساير علوم و فنون پيشرفته، امروز مسيري روشن و اميد بخش را فراروي مديران، خدمتگزاران و كارگزاران نظام قرار داده است تا با الهام از مشي انقلابي گري و اعتقاد به استقلال و آزادي و تكيه بر توانمندي هاي داخلي و عدم وابستگي به بيگانگان، هم چنان پرشتاب براي رسيدن به قله هاي رفيع عزت و سربلندي كوشش نمايند و اين مسير را مقتدرانه بپيمايند.

اينك كه با تدابير عالمانه و نگاه جامع محور و اعتقاد به توانمندي ها و ظرفيت هاي درون سازماني وزير محترم كشور جناب آقاي دكتررحماني فضلي توفيق پيداكرديم تا به بهانه برگزاري همايش فرمانداران و مديران كل سياسي، ‌انتخابات و تقسيمات كشوري گردهم آیيم و انديشه ها،‌ تجارب و ديدگاه هاي خود را به اشتراك بگذاريم بيش از هرزماني با درك شرايط دروني كشور و مسائل به وجود آمده در حوزه بين الملل و نيز تهديدات، تحريم ها و دشمني هاي ظالمانه معاندين و مخالفان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، براين عقيده مصمم گشته ايم تا تحت رهنمودهاي مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و درراستاي منويات رياست محترم جمهوري و سياست ها و برنامه هاي دولت تدبير و اميد و در راستاي هدايت ها و فرماندهي وزير محترم كشور عزم خود را جزم نموده و به آن چه كه در اين همايش به عنوان چراغ راه ادامه مسير و انجام وظايف در اختيارمان قرار گرفته است و در ادامه به آن ها اشاره مي شود، جامه عمل بپوشانيم:

۱. توسعه و تقويت نشاط و آرامش سياسي، تقويت انسجام و همبستگي ديني و ملي، قانونمداري، شايسته سالاري و تخصص گرايي، توسعه و تقويت نقش نهادهاي مدني در تصميم سازي و تصميم گيري، تلاش براي تحقق مؤلفه هاي حقوق شهروندي و ايجاد ارتباط و حضور فعال در مجامع و محافل عمومي و تعامل با عوامل تأثيرگذار در منطقه و استفاده از ظرفيت آنان، تلاش براي ايجاد فضاي مناسب جهت حضور حداكثري مردم در تعيين سرنوشت خويش و كشور كه نمود واقعي آن در انتخابات پيش رو ممكن و ميسور مي گردد و اهتمام به برگزاري انتخابات هاي قانونمند و صيانت از آراء مردم و تلاش براي ارتقاء سطح و جايگاه واقعي مناطق براي ارائه خدمات بهتر و مناسب تر به آنان در حوزه وظايف و مسئوليت هاي سياسي را سرلوحه برنامه هاي خود قرار داده و متعهدانه به انجام آن ها پايبنديم.

۲. برنامه ريزي و تلاش براي افزايش نشاط و شادابي اجتماعي، اولويت دادن به مسائل اجتماعي و فرهنگي و تلاش براي تبديل آن به گفتمان غالب و باور عمومي و ملي و ديدباني اجتماعي، توجه ويژه به موضوع حاشيه نشيني و سكونتگاه هاي غيررسمي، توجه به توان و ظرفيت فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي، استفاده علمي از جايگاه گروه هاي مرجع و شخصيت هاي اثرگذار و جلب مشاركت عمومي از طريق توجه به گروه هاي مختلف اجتماعي براي مديريت مسائل اجتماعي، از اهم برنامه هاي حوزه مديريتي خود مي دانيم و دراين راستا تمامي توان خود را براي افزايش اعتماد عمومي و ايجاد انگيزه براي حضور فعالانه اقشار مختلف مردم به كار خواهيم گرفت.

۳. صيانت و حراست از شخصيت حقيقي و حقوقي خود و سازمان تحت مديريت و مجموعه همكاران را وظيفه خود مي دانيم و ضمن توجه به اين موضوع مهم و رعايت حقوق بيت المال و نيز حفظ حرمت، كرامت و حقوق قانوني اربابان رجوع پايبند خواهيم بود.

۴. اكنون كه دشمنان قسم خورده اين آب و خاك و اين نظام مقدس پس از يأس و نوميدي از راه اندازي جنگ نظامي عليه اين كشور، تهديدات و دشمني هاي خود را در قالب جنگ اقتصادي و ناجوانمردانه بر مردم عزيز و كشورمان تحميل نموده اند، با اعتقاد به اين كه ايران اسلامي سرشار از منابع فراواني است و دركنار آن از استعدادها و توانمندي هاي ارزشمندي در زمينه نيروي انساني و نيز سرمايه هاي اجتماعی برخوردار است، ضمن تلاش براي شناسايي و ايجاد فرصت هاي جديد و مناسب براي سرمايه گذاري، از هيچ كوششي براي استفاده از ظرفيت هاي قانوني و محلي براي رفع موانع توليد و حل مشكلات اقتصادي و رونق فضاي كسب و كار دريغ نخواهيم نمود.

۵. امنيت يكي از دستاوردهاي مهم انقلاب در طي سال هاي گذشته است كه از اين بابت كشور و مردم ما هزينه هاي بسيار سنگين و فراوان از جمله تقديم هزاران شهيد را پرداخت نموده است. تلاش براي رصد رويدادها و رخدادها در حوزه هاي داخلي و بين المللي و‌ تجزيه و تحليل آن برای شناسایی زمینه های نفوذ دشمن و دست اندازي آنان به منافع ملي و آرمان هاي انقلاب و نظام مقدس جمهوري اسلامي که می تواند نعمت بزرگ امنيت را خدشه دارنمايد و نيز هوشياري و دقت در مديريت اين فضا را از وظايف اصلي خود مي دانيم و مقتدرانه و با به كارگيري تمامي ظرفيت هاي قانوني و ظرفيت عظيم مردم آگاه و هوشيار، در حفظ و حراست از آن از هيچ كوششي دريغ نخواهيم كرد.

۶. عمران و آباداني شهرها و روستاها و ايجاد زيرساخت ها و امكاناتي كه بتواند زندگي راحت و رفاه هموطنان عزيز را فراهم نموده و يكي از اهداف اصلي انقلاب كه همانا حفظ كرامت، حرمت و جايگاه واقعي مردم را محقق نمايد از جمله اقداماتي است كه بايد با بهره گيري از توان مديريتي، علمي و مالي دولت و نيز سرمايه هاي بخش خصوصي به خوبي برنامه ريزي و مديريت شود. با علم و آگاهي از نيازها و مطالبات مردم و توان موجود در سطح كشور، خود را موظف و متعهد به تلاش براي ساختن ايراني آباد و رو به توسعه و پيشرفت مي دانيم.

۷. اطلاع رساني و آگاهي بخشي به مردم را از آن چه كه از سوي دولت براي خدمت به آنان انجام مي شود، به عنوان يك حق مسلم و دو سويه دولت و مردم، وظيفه خود مي دانيم و تلاش مي كنيم تا با يك برنامه مدون و عالمانه و ايجاد شبكه هاي اطلاع رساني مناسب، ضمن شنيدن درخواست ها، نيازها و مطالبات مردم، اقدامات مؤثر و خدمات ارزشمند دولت را با اعتقاد به افزايش اعتماد عمومي و نشاط اجتماعي به اطلاع عموم برسانيم.

۸. ضمن قدرداني از ابتكار عمل وزارت كشور در برگزاري اين دوره از همايش فرمانداران و مديران كل سياسي، انتخابات و تقسيمات كشوري سراسر كشور مبني بر تشكيل كميسيون هاي تخصصي براي مطرح شدن نظرات فرمانداران و ايجاد زمينه مشاركت در تصميم گيري هاي وزارت كشور، بدين وسيله ضمن تقاضا براي صدور دستور صريح مقام عالي وزارت براي پيگيري و انجام مطالبات فرمانداران در حد مقدورات وزارت، خود را موظف به اجراي مصوبات كميسيون هاي همايش براي انجام هرچه بهتر وظايف و مسئوليت هاي خود مي دانيم.

۸. در پايان و در آغازين روزهاي ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامي و به تبعيت از رهبرعزيز و فرزانه انقلاب،  بيانيه «گام دوم انقلاب»  را كه معظم له آن را خطاب به ملت بزرگ ايران به ويژه جوانان صادر و ابلاغ فرموده اند، نقشه راه وزارت کشور دانسته و تحقق آن را در دستور كار قرار داده و متعهدانه به اجراي آن پايبند خواهيم بود .

والسلام عليكم و رحمت اله و بركاته
۱۶ اسفندماه ۱۳۹۷
همايش فرمانداران و مديران كل سياسي، انتخابات و تقسيمات كشور سراسر كشور

 
  • نوشته شده
  • در جمعه 17 اسفند 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 35