En
تاریخ : پنجشنبه 11 بهمن 1397
کد 4863

جنجال دیگری بر سر اداره راه فیروزکوه

تهران- ایرنا- «بتول کیانی» عضو شورای اسلامی شهر فیروزکوه روز سه شنبه با انتشار خبری مبنی بر انتقال اداره راه و شهرسازی این شهرستان به دماوند در یکی از شبکه های اجتماعی خود دوباره خبرساز شد و به دنبال آن نگرانی های اهالی این منطقه در این زمینه دیگر بار بر سر زبان ها افتاد.

به گزارش ایرنا این عضو شورا درحالی برای دومین بار طی چندماه گذشته موضوع انتقال اداره راه وشهرسازی به دماوند را در شبکه های اجتماعی مطرح کرده که مسئولان متولی شهرستان فیروزکوه می گویند: این اداره قرار نیست منتقل شود، بلکه همانند دیگر ادارات قرار است از نظر تشکیلات اداری ارتقا یابد و زیر مجموعه مدیریت شرق استان تهران ادامه فعالیت دهد.
مسئولان فیروزکوه می گویند: در تشکیلات جدید نه تنها فعالیت های اداری و خدمات رسانی در این اداره به شکل سابق انجام می شود بلکه از برخی مراجعات کنونی ارباب رجوع به تهران نیز کاسته خواهد شد زیرا همه فعالیت ها در زیرمجموعه مدیریت شرق تهران در همین شهرستان فیروزکوه انجام می گیرد.

**خبر عضو شورا چه بود؟
کیانی عضو شورای فیروزکوه نوشته است: «همشهریان صمیمی آنچه از منظر من قابل عرض است زمزمه انتقال راه و شهرسازی به دماوند نه تنها به گوش می رسد بلکه جدیت این خبر چشمها را می نوازد و افکاررا به میدان عمل فرا می خواند».
وی همچنین در ادامه متن خود آورده است: «تا امروز پیگیری ها را در سطح شهرستان و استانی انجام داده ام و بابت زیادی مسافت و مشکلات مردم عزیزم فریادم را کشیدم، حتی شاید به التماس؛ وجدانم آسوده است؛ زمانی بنده این موضوع را جهت اطلاع همشهریان مطرح نمودم ولی متاسفانه با واکنش منفی برخی مسئولین مواجه گشته و اینجانب به شایعه پراکنی متهم شده ام».
به گزارش ایرنا اشاره وی به خبری است که اواخر آذرماه امسال در این باره در شبکه اجتماعی خود نوشت و مسئولان شهرستان آن را تکذیب کردند.
این عضو شورای شهر فیروزکوه همچنین در متن خود نوشته است: «من تئوری کسانی که مردم را پله ترقی خود قلمداد می کنند رد نموده و تمام آرزویم این است نردبان همنوعان جهت حرکت به سوی پیشرفت و ترقیشان باشم که این امر با وحدت، همراهی، همدلی و هوشیاری مردم عزیز میسر خواهد بود».
به دنبال طرح دوباره این خبر از سوی یکی از مسئولان شهری فیروزکوه، امروز بسیاری از منابع در فضای مجازی به این موضوع پرداختند و واکنش های بسیاری را نیز به دنبال داشت.

**موضع رئیس راه و شهرسازی
خبرنگار ایرنا مستقر در فیروزکوه به همین منظور با کیانی تماس گرفت تا استنادات و توضیحات بیشتر وی را در این زمینه جویا شود که وی پاسخ داد: این خبر را از اطرافیان شنیده ام.
وی همچنین گفت: در یکی از پایگاههای خبری شهرستان نیز آمده است که شهرستان های دماوند و پردیس زیرمدیریت راه و شهرسازی شرق استان تهران هستند و فیروزکوه نیز بزودی زیر مدیریت این مجموعه در می آید.
کیانی همچنین گفت: جایگاه «اداره» راه و شهرسازی شهرستان فیروزکوه با این انتقال، به «واحد» فیروزکوه تقلیل خواهد یافت و «رئیس» آن نیز «معاون» خواهد شد.
وی در ادامه اینچنین استدلال کرد: یکی از دلایل اعتراض ما مسافت طولانی فیروزکوه تا دماوند است و ازآنجا که با این انتقال، برخی خدمات رسانی های این اداره نیز به دماوند انتقال می یابد، مشکلاتی برای مردم به وجود خواهد آمد.
در ادامه خبرنگار ایرنا با رئیس اداره راه و شهرسازی فیروزکوه تماس گرفت و حبیب شعبانی در این زمینه توضیح داد: تقلیل جایگاه اداره و ریاست راه و شهرسازی شهرستان صحت ندارد.
وی تشریح کرد: براساس مصوبه سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نیز وزارت راه و شهرسازی، بناشده ادارات در استان تهران به صورت منطقه ای اداره و خدمات رسانی نیز به شکل شایسته تری ارائه شود؛ همانطور که برخی ادارات دیگر نیز اینک به شکل منطقه ای و با همین ساختار درحال فعالیت هستند.
شعبانی تاکید کرد: جایگاه ما تقلیل پیدا نمی کند بلکه به شکل منطقه ای در می آید و ارتقا می یابد و در خدمات رسانی این اداره نیز هیچ تغییری ایجاد نمی شود.
وی گفت: نه تنها این اداره جمع نمی شود و همچنان مثل سابق به همه فعالیت هایش ادامه می دهد، بلکه افزایش نیرو نیز خواهیم داشت.
شعبانی درباره جایگاه ریاست این اداره نیز گفت: در حالت کنونی اینجا توسط «رئیس اداره»، اداره می شود درصورتی که بعد از آنکه زیرمجموعه مدیریت شرق استان تهران قرار گرفت، از «ریاست اداره» فراتر می رود، ارتقا می یابد و به «معاونت مدیریت» شرق تهران تبدیل می شود.

**واکنش فرماندار
فرماندار فیروزکوه نیز انتقال یا تقلیل جایگاه تشکیلاتی راه و شهرسازی در این شهرستان را رد کرد و در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: با تصمیم های اتخاذ شده در سطح مدیریت کشور و تفویض اختیار به ادارات راه و شهرسازی شهرستان ها از جمله فیروزکوه، تمامی امور مردم در سطح شهرستان قابل پیگیری خواهد شد.
مهدی یوسفی جمارانی اعلام کرد: تعداد پرسنل و کارشناسان اداره راه و شهرسازی فیروزکوه نیز در تشکیلات جدید افزایش خواهد یافت و نیاز مردم به مراجعه های متعدد به تهران به منظور پیگیری های اداری، مرتفع خواهد شد.
شهرستان فیروزکوه با جمعیتی افزون بر 33 هزار نفر در 120 کیلومتری شمال شرقی پایتخت در مرز استان های تهران و مازندران واقع شده است.

گزارش از بهار تقی زاده
تهرام/9897/ 1008

انتهای پیام /*
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 11 بهمن 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 88