En
تاریخ : شنبه 29 دي 1397
کد 4831

یک قطعه عقاب در فیروزکوه رها سازی شد

تهران- ایرنا- رئیس راه آهن فیروزکوه از برخورد یک قطعه عقاب با لوکوموتیو و تحویل پرنده به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خبر داد.
امید فیروزنیا صبح شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این عقاب در منطقه مهاباد شهرستان هنگام پرواز با قطار تهران - فیروزکوه برخورد کرد.
وی تصریح کرد: راننده لوکوموتیو به سرعت توقف کرده، عقاب را گرفته و به ایستگاه فیروزکوه رساند.
مدیر روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: عقاب مذکور پس از تحویل و بررسی شرایط جسمانی، با توجه به سلامت کامل پرنده، توسط محیط بانان در طبیعت نمرود (در 15 کیلومتری شهر فیرزکوه) رهاسازی شد.
مهناز پارسافر ضمن اعلام اینکه این عقاب از مهاجران جنوب شرقی کشور نیست، یادآور شد: این پرنده، بومی شهرستان بوده و از موش، مار، پرنده های کوچکتر، خرگوش و ... در منطقه تغذیه می کند.
عقاب خاکی از پرندگان شکاری بزرگ محسوب می شود؛ طول بدن آن بالغ بر 72 سانتی متر و فاصله دو سر بال آن افزون بر 175 سنتی متر است.
به گزارش ایرنا، فیروزکوه یکی از بهترین زیستگاه های حیات وحش استان تهران می باشد؛ این شهرستان محل زیست کل و بز، قوچ، میش، گراز و پرندگانی مانند عقاب، دلیجه، سارگپه و گونه شاخص گیاهی نظیر باریجه می باشد.
شهرستان فیروزکوه دارای دو بخش مرکزی و ارجمند با جمعیتی افزون بر 33 هزار نفر در 120 کیلومتری شمال شرقی پایتخت واقع شده است./
 
خبرنگار: بهار تقی زاده/
  • نوشته شده
  • در شنبه 29 دي 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی فیروزکوه
  • تعداد بازدید 31