En
تاریخ : چهارشنبه 26 دي 1397
کد 4804

قصاب متخلف به حبس محکوم شد

تهران- ایرنا- رئیس اداره دامپزشکی فیروزکوه از اعمال محکومیت سه ماه و یک روزه برای قصاب متخلفی که اقدام به کشتار غیرمجاز و بدون نظارت بهداشتی می کرد، خبر داد.
جواد شایان خواه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در بازید اکیپ بخش نظارت و بازرسی شهرستان از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی، پس از احراز تخلف یکی از قصابان مبنی بر کشتار غیر مجاز و خارج از زنجیره کشتارگاه و عرضه گوشت آن بدون مهر دامپزشکی، پرونده به مراجع قضایی ارجاع داده شد.
وی گفت: مرجع قضایی در روند بررسی و رسیدگی به پرونده، برای قصاب متخلف سه ماه و یک روز حبس تعزیری با احتساب بازداشت قبلی صادر کرد.
این مقام مسئول با اشاره به صدور احکام مشابه در این زمینه خاطرنشان کرد: اکیپ های نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی به طور مستمر از مراکز کشتار، نگهداری، حمل و عرضه فرآورده های خام دامی بازدید و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، متصدی واحد متخلف را به مراجع قضایی ذیربط معرفی خواهند کرد.
شایان خواه به شهروندان و مصرف کنندگان فرآورده های خام دامی نیز توصیه کرد که گوشت و مرغ مورد نیاز را از مراکز معتبری که فرآورده های آنها دارای برچسب دامپزشکی و تاریخ انقضاء باشد، تهیه کنند.
شهرستان فیروزکوه با جمعیتی افزون بر 33 هزار نفر در 120 کیلومتری شمال شرقی پایتخت واقع شده است./

خبرنگار: بهار تقی زاده/
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 26 دي 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی فیروزکوه
  • تعداد بازدید 39