En
تاریخ : شنبه 12 آبان 1397
کد 4571

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:

وضعیت کاروانسرای «گدوک» فیروزکوه قابل توجیه نیست

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز شنبه پس از بازدید از کاروانسرای گدوک شهرستان فیروزکوه گفت: وضعیت این مکان تاریخی به هیچ عنوان قابل توجیه نیست، سریع باید (ماشین آلات راهداری) تخلیه و آسیب های وارده به آن مرمت شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، کاروانسرای 400 ساله گدوک یا عباسی، 18 سال پیش به ثبت ملی رسیده است.

علی اصغر مونسان در جمع خبرنگاران، پیگیری و هماهنگی نکردن مسئولان میراث فرهنگی و راهداری را در وضعیت کنونی این مکان تاریخی موثر دانست و اظهار داشت: کاروانسرای گدوک پس از مرمت، محل مهمی در حوزه گردشگری خواهد بود.

کاروانسرای عباسی در 17 کیلومتری شمال شرقی شهر فیروزکوه در محور تهران - مازندران احداث شده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در ادامه گفت و گو با بیان اینکه فیروزکوه ظرفیت تبدیل به قطب گردشگری را بویژه در حوزه طبیعت گردی در مجاورت کلانشهر تهران دارد به منطقه گردشگری تنگه واشی اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به حضور جمعیت بالای گردشگران در این محل تاکنون در زیرساخت های منطقه سرمایه گذاری های لازم انجام نشده بود.

وی افزود: اما امروز طرح های یک سرمایه گذار مورد بررسی قرار گرفت و امید است با اجرای هرچه سریعتر این پروژه منطقه تنگه واشی به یکی از قطب های مهم گردشگری تبدیل شود.

معاون رئیس جمهوری گفت: در مسائل بوم گردی، باید روستاییان همراه باشند تا ظرفیتی برای کسب و کار آنها نیز ایجاد شود چرا که اگر مشارکت های محلی وجود نداشته باشد هیچ امری به سرانجام نخواهد رسید.

مونسان در خصوص پروژه گردشگری دهکده سیب واقع در منطقه امین آباد فیروزکوه که اجرای آن متوقف شده است نیز تأکید کرد: نهادهای نظارتی در مورد این پروژه دغدغه دارند و با توجه به اینکه سرمایه گذار دارد، پیگیر هستیم تا با رعایت تمامی موارد بتوانیم موانع موجود را مرتفع سازیم.
  • نوشته شده
  • در شنبه 12 آبان 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 28