En
تاریخ : شنبه 7 مهر 1397
کد 4500

مراسم گرامیداشت روز آتش نشانی و تجلیل از آتش نشانان شهر فیروزکوه

مهندس یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان ضمن بازدید از ایستگاه آتش نشانی شهر فیروزکوه با حضور در مراسم گرامیداشت روز آتش نشانی و ایمنی از آتش نشانان این شهر، تجلیل کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، فرماندار شهرستان فیروزکوه روز شنبه در مراسم گرامیداشت روز آتش نشانی و ایمنی ضمن گرامیداشت تقارن این مناسبت و ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) بیان داشت: برپایی این مراسم در محل عملیات آتش نشانی نشان دهنده آماده باش مستمر نیروهای امدادی و آموختن ایثار و فداکاری از رشادت های مکتب اباعبدالله (ع) است.

مهدی یوسفی جمارانی با اشاره به شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو گفت: تمام مشاغل اگر برای خدمت به مردم و نوع دوستی انجام شود ارزشمند خواهد بود، اما مشاغلی همچون آتش نشانی تبلور کاملی از ایثار و از خودگذشتگی است.

وی تأکید کرد: در جهت بهبود خدمات ایمنی تمام تلاش خود را خواهیم کرد و این مسئله در شورای مدیریت بحران پیگیری و به سرانجام می رسد.

این مقام مسئول تصریح کرد: اگر مسئله پیشگیری، بیش از این در کشور مورد توجه قرار می گرفت، امروزه شاهد بسیاری از حوادث نبودیم؛ لذا باید از ظرفیت تشکل های غیر دولتی، سازمان های مردم نهاد و تمام کسانی که میتوانند در این جهت کمک رسان باشند استفاده شود تا پیشگیری از حوادث فرهنگ سازی شود.

در ادامه رئیس آتش نشانی شهر فیروزکوه از مهار 77 مورد حادثه شهری و 71 مورد حادثه جاده ای در سطح شهرستان فیروزکوه از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

محمدرضا محرابی افزود: آموزش های لازم در واحدهای صنفی و صنعتی به اتمام رسیده و آموزش مدارس و ادارات در ماه جاری آغاز می شود.

شهردار فیروزکوه اظهار داشت: آتش نشانی فیروزکوه از نظر نظارت، آموزش و صدور گواهی ایمنی برای اماکن در استان تهران حائز رتبه سوم شده است.

جعفر پرج تأکید کرد: با توجه به مسافت جغرافیایی طولانی و یک پایگاه خدمات رسان آتش نشانی، میطلبد نگاه ویژه ای از سوی مدیریت بحران شهرستان و استان شده و این پایگاه به مراتب مجهزتر شود.  • نوشته شده
  • در شنبه 7 مهر 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 65