En
تاریخ : پنجشنبه 10 خرداد 1397
کد 4282

جلسه کارگروه میراث فرهنگی مشترک با خدمات سفر شهرستان ویژه تابستان 97 برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، جلسه کارگروه میراث فرهنگی مشترک با خدمات سفر شهرستان ویژه تابستان 97 به ریاست مهندس یوسفی جمارانی فرماندار فیروزکوه و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی مربوطه و مسئولین ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد.
مهندس یوسفی جمارانی ضمن خیر مقدم به حضار با اشاره به دور بعدی سفرهای استاندار محترم تهران تاکید کرد:  مصوبات سفرهای شهرستانی استاندار که سال گذشته انجام شده است پیگیری شود،  که در حوزه گردشگری راه اندازی بازارچه های صنایع دستی یکی از مهمترین مصوبات است.
فرماندار فیروزکوه در ادامه تصریح کرد: جانمایی توسط دستگاه ها در طرح تفصیلی شهر انتخاب و به سرمایه گذاران پیشنهاد شود تا در مورد واگذاری به صورت اجاره مدت دار یا واگذاری کامل بحث و تصمیم گیری نمایند و متناسب با شرایط انجام گیرد.
وی افزود: وظیفه داریم نقاطی که با ضوابط مدیریت شهری و روستایی، اراضی ملی و سیاست های کلان همخوانی دارد مشخص کرده و به سرمایه گذار پیشنهاد دهیم. همچنین در حال حاضر فرایند فرسایشی است که موجب خستگی سرمایه گذار می شود. برای حل موقت این مسئله جلسه ای با حضور استاندار محترم، مدیران و سرمایه گذاران برگزار خواهد شد اما برای راه حل پایدار به سمت برنامه ریزی و مشخص نمودن مناطق هدف پیش رویم.
وی خاطرنشان کرد: کاهش زمان روند اداری وتسریع درپاسخگویی استعلامات مصوبه شورای برنامه ریزی استان است و همه دستگاه ها موظف به پاسخگویی در بازه زمانی حداکثر یک ماهه هستند.
مهندس یوسفی جمارانی اظهار داشت: توسعه گردشگری برای پیشرفت شهرستان راهبردی اساسی است و از نظر میزان بازگشت سرمایه اقتصادی ترین راه و بالاترین اشتغال را به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد خواهد نمود.
وی اظهار داشت: سرمایه گذاری شهری توسط شهرداری تکمیل و فراخوان داده شود تا سرمایه گذاران طبق برنامه ریزی صورت گرفته راهنمایی شوند.
همچنین تاکید کرد: میتوانیم با برگزاری جشنواره ها و همایش ها برای معرفی محصولات کشاورزی، صنایع دستی، آداب و رسوم و فرهنگ استفاده کنیم و از سطح شهرستان فراتر برویم.به نوعی محصولات تولیدی شهرستان کانون توجه قرار گرفته تا منجر به سوق دادن سرمایه گذاران به این امر شود.
وی تصریح کرد: پنج روستای هدف گردشگری در شهرستان وجود دارد و متاسفانه فقط تنگه واشی در جلیزجند به دلیل بازدید گردشگران و مسافران شناخته شده است، اگر فرایند معرفی مدیریت نشود باعث به وجود آمدن مشکلاتی خواهد شد.
نقاط هدف که منجر به شناخته شدن در سطح ملی می شود معرفی شده است ولی در محدوده گردشگران داخلی باید برند سازی مناسبی انجام شود چرا که اطلاعات زیادی وجود ندارد و با برگزاری جشنواره ها میتوان این معرفی را اگر چه محدود اما مستمر انجام داد.
 
فرماندار شهرستان فیروزکوه بیان داشت: شوراها و دهیاران نیاز به حمایت و کمک دارند تا جشنواره ها در محدوده روستاها برگزار شوند و قابلیت هر روستا به منصه ظهور گذاشته شود.
همچنین ادامه داد: میتوانیم با شهرستان های هم جوار در این زمینه تبادل نظر داشته باشیم، دستگاه های اجرایی پیشنهادات خود را منعکس کنند و جمع بندی توسط اداره میراث فرهنگی انجام شود تا برای برگزاری جشنواره ها برنامه ریزی داشته باشیم.
وی با اشاره به تعطیلات تابستان اظهار داشت: با توجه به ایام تعطیلات تابستان باید با همکاری و تعامل دستگاه های امنیتی شهرستان و مسئولین خدمات، اماکن مورد نیاز، امداد و اورژانس و پایگاه های مورد نیاز پیش بینی شود تا بتوانیم مثل سنوات گذشته به استقبال مسافران و گردشگران بپردازیم.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 10 خرداد 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 44