En
تاریخ : چهارشنبه 9 خرداد 1397
کد 4281

اولین جلسه شورای فرعی پدافند غیر عامل شهرستان فیروزکوه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، جلسه شورای فرعی پدافند غیرعامل شهرستان به ریاست مهندس کریمی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و مسئولین مربوطه نهم اردیبهشت ماه در محل فرمانداری برگزار شد.
مهندس کریمی ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه بیان داشت: اولین جلسه  شورای پدافند غیرعامل در سال جاری است که طبق سنوات گذشته برگزار می شود. پدافند غیرعامل موضوع بسیار مهم و حائز اهمیت است و بایستی به آن توجه ویژه داشته باشیم تا بتوانیم در مواقع حساس که با این مسائل مواجه می شویم وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم.
وی افزود: پدافند غیرعامل یک سند راهبردی است که لازمه ی آن در ابتدا آموزش، فرهنگ سازی وعزم ملی و عمومی مردم است. بر این اساس در سطح کشور تصمیماتی اتخاذ و وظایفی برای  همه تعریف شده است.
وی تاکید کرد: امنیت و ثبات یکی از وظایف اصلی دولت خصوصاً مراکز حیاتی و حساس است چرا که دشمن در مواقع حمله مراکز حساس جامعه را در نظر می گیرد. مهم ترین وظیفه ای که ما در آن شرایط داریم،  در ابتدا حفاظت از جان مردم است. از تاسیسات و تجهیزات حفاظت نمائیم و خدمات ضروری و نیازهای اساسی شهروندان را مورد توجه قرار داده و بتوانیم از تمام ظرفیت ها استفاده کنیم.
وی در ادامه با اشاره به ابلاغ تصمیمات اتخاذ شده تصریح کرد: وظیفه داریم در راستای عملیاتی شدن و استفاده به موقع از آنها با برنامه ریزی اعم از آموزش در مجموعه ادارات تلاش کنیم. هر دستگاه طبق احکامی که در حوزه کاری خود دارند به این مسائل بپردازند و نتایج را به فرمانداری ارسال کنند.


 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 9 خرداد 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 60