En
تاریخ : چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
کد 4253

فرماندار شهرستان در جلسه شورای اداری:

تصمیم آمریکا کوچکترین خللی بر عزم و اراده ملت بزرگ و مسئولین جمهوری اسلامی ایران وارد نمی سازد / همت و تلاش بیشتری برای پیگیری مسائل نیاز است

فرماندار در جلسه شورای اداری شهرستان فیروزکوه با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: قطعاً تصمیم آمریکا کوچکترین خللی بر عزم و اراده ملت بزرگ و مسئولین جمهوری اسلامی ایران وارد نمی سازد اما همت و تلاش بیشتری برای پیگیری مسائل نیاز است تا بتوانیم تبعات ناشی از آن را خنثی کنیم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، جلسه شورای اداری شهرستان فیروزکوه با حضور حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند امام جمعه فیروزکوه، مهندس یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان، روسای دستگاه های اجرایی و مسئولین شهرستانی بیست و پنجم اردیبهشت ماه در محل مسجد حضرت موسی بن جعفر (ع) برگزار شد.
 
مهندس یوسفی جمارانی ضمن تبریک ماه مبارک شعبان و حلول ماه مبارک رمضان در جمع مسئولین، اظهار داشت: امیدواریم با برپایی جلسه شورای اداری در مکان مقدس مسجد به مناسبت ماه مبارک رمضان و غبارروبی و برگزاری نماز جماعت بتوانیم حرمت این ایام مبارک را به جا آوریم و خداوند متعال توفیق خدمت گذاری را بیش از پیش بر همگان اعطا فرماید.
همچنین افزود: در ایام مبارک ماه رمضان تقاضای کالاهای اساسی توسط شهروندان افزایش خواهد داشت و مسئولین باید در خصوص تامین کالاهای مورد نیاز تلاش کافی داشته باشند و ادارات ذیربط اعم از صنعت، معدن و تجارت، اصناف و گشت های مشترک باید با اهتمام بیشتری سعی بر آن داشته باشند تا تخلفات احتمالی در عرضه را سریعاً پیگیری و رسیدگی کنند.
وی در ادامه ضمن تقدیر از زحمات مدیران سابق دستگاه های اجرایی، رئیس جدید اداره صنعت، معدن و تجارت و سرپرست کانون پرورش فکری شهرستان را معرفی کرد و بیان داشت: با توجه به نامگذاری سال 97 توسط مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) به نام حمایت از کالای ایرانی ، تعامل و همکاری ادارات تقویت شود تا شاهد اقدامات مثبت و موثر بیشتری باشیم که منجر به توسعه صنعت و افزایش اشتغال در سطح شهرستان خواهد شد.
وی در ادامه افزود: دستگاه های اجرایی مجموعه اقدامات سال اخیر و برنامه های هدف گذاری شده برای سال جاری را ارائه داده اند که باید با جدیت و تلاش  بیش از پیش، برای انجام تعهدات خود قدم بردارند تا در پایان سال شاهد عملکرد مثبت و اقدامات موثری در شهرستان باشیم.
همچنین ادامه داد: ادارات گزارش عملکرد اهم اقدامات خود را به صورت ماهانه جمع بندی و به فرمانداری ارائه دهند تا در صورت لزوم بتوانیم پاسخگوی عملکرد ادارات باشیم.
 
فرماندار فیروزکوه در ادامه تاکید کرد: با توجه به مصادف بودن ماه مبارک رمضان در خرداد ماه که در کشور ما تاریخ سالروزهای ماندگاری است، انتظار میرود دستگاه های اجرایی در بزرگداشت آزادسازی خرمشهر، رحلت امام خمینی (ره)، شهادت جانسوز مولای متقیان و لیالی قدر اهتمام و مشارکت ویژه ای داشته باشند و این ایام را با عزت و شکوه بیشتری برگزار کنند.
وی خطاب به مسئولین یادآور شد: حضور در مراسمات ملی و مذهبی بسیار حائز اهمیت است و باید در نماز جمعه و سایر مناسبت ها و مناسک شرکت و فعالیت پرشوری داشته باشیم. همچنین در ماه مبارک رمضان ضروریست توجه ویژه ای به این مسائل باشد و نسبت به پخش اذان و برگزاری نماز جماعت در ادارات، تنظیم ساعات جلسات به طوری که با زمان نماز تداخل نداشته باشد، نصب بنر و توزیع بروشور در خصوص اهمیت نماز و ماه مبارک رمضان و حوزه های فرهنگی جدیت و اهتمام بیشتری به کار برده شود چرا که میتواند بسیار تاثیرگذار باشد. امیدواریم بتوانیم با حفظ ارزش ها و ترویج آنها وظایف و مسئولیت خود را در این حوزه به نحو مطلوب انجام دهیم.
وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: قطعاً تصمیم آمریکا کوچکترین خللی بر عزم و اراده ملت بزرگ و مسئولین جمهوری اسلامی ایران وارد نمی سازد اما همت و تلاش بیشتری برای پیگیری مسائل نیاز است تا بتوانیم تبعات ناشی از آن را خنثی کنیم.
وی افزود: در گذشته آمریکا و دنبال کنندگان او با فضاسازی هایی که انجام داده بودند، یک اجماع بین المللی را علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی تشکیل دادند و این مجموعه، مشکلات بزرگ و تحریم های ظالمانه ای علیه کشورمان ایجاد و لطمه های بسیاری بر اقتصاد ما وارد کرد که البته نتوانست مقابل عزم و اراده ملت ما برای حمایت از آرمان های محرومین و مستضعفین جهان و استقلال کشورمان ایجاد کند و جمهوری اسلامی ایران با تمام فراز و نشیب ها مسیر خود را طی کرده است.
مهندس یوسفی جمارانی تصریح کرد: امروزه شرایط تغییر کرده است و این دستاوردها با اعتماد و اراده ملت شریف ایران و استمرار تلاش های مسئولین تحت زعامت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و سیاست های مدبرانه ایشان و همکاری و حمایت هایی که از دولت انجام داده اند به دست آمده است.
وی با اشاره به عدم پایبندی آمریکا به تعهدات خود در توافق نامه برجام ادامه داد: تیم مذاکره کنندگان ما افتخاری آفریدند که محصول آن امروزه بیشتر ملموس است، چرا که شاهد هستیم امروزه جز اسرائیل و شیوخ بعضی از کشورهای مرتجع عربی، کشوری از آمریکا حمایت نکرده است و در حال حاضر یک اجماع جهانی بر علیه تصمیمات رئیس جمهور نامتعادل آمریکا ایجاد شده است و این جایگاه برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دست نیامده است جز با تحمل سختی ها و مشکلاتی که امروزه شاهد دستاوردهای ارزشمند آن هستیم.
وی با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) افزود: آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند، همانطور که تا امروز هر چه تلاش کرده است به اهداف شوم خود دست نیافته و انقلاب ما در عرصه های علمی، فناوری، اجرایی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی روز به روز شکوفا تر شده است.
همچنین تاکید کرد: برای مقابله با تبعات این اقدام آمریکا نیاز است همکاری و هماهنگی بین دستگاه های اجرایی بیش از گذشته باشد و همانگونه که در زمان جنگ تحمیلی شاهد بوده ایم بتوانیم با روحیه اتکال به درگاه احدیت و وحدت و همدلی تمامی سختی ها را پشت سر بگذاریم.
فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به بحران های زیست محیطی تأکید کرد: با توجه به تغییراتی که در شرایط اقلیمی ما در طول چند سال گذشته اتفاق افتاده است بحران های زیست محیطی به ویژه بحران آب و محیط زیست مورد توجه است و اخیراً در شهرستان فیروزکوه بلایا و خطراتی اعم از سرمازدگی و سیلاب را به دنبال داشته است.
وی در ادامه یادآور شد: با همکاری به موقع مسئولین و دستگاه ها توانستیم آسیب ها را به مقدار چشمگیری کاهش دهیم و این مسئله موجب امیدبخشی برای مردم منطقه بوده است اما سریعاً باید با تلاش و اهتمام بیشتر در جهت جلوگیری از تکرار این خطرات گام برداریم.
 


  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 59