En
تاریخ : سه شنبه 18 ارديبهشت 1397
کد 4237

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان فیروزکوه:

پایه و اساس رشد هر جامعه ای وابسته به آموزش و پرورش است

مراسم گرامیداشت هفته معلم و تجلیل و تکریم از فرهنگیان شهرستان فیروزکوه، با حضور حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند امام جمعه شهرستان، مهندس کریمی معاونت سیاسی انتظامی فرمانداری، صابر ریاست دادگستری فیروزکوه، بنار ریاست اداره آموزش و پرورش شهرستان، مسئولین و فرهنگیان شهرستان فیروزکوه، 17 اردیبهشت ماه در مجتمع فیروزه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، مراسم گرامیداشت هفته معلم و تجلیل و تکریم از فرهنگیان شهرستان فیروزکوه، با حضور حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند امام جمعه شهرستان، مهندس کریمی معاونت سیاسی انتظامی فرمانداری، صابر ریاست دادگستری فیروزکوه، بنار ریاست اداره آموزش و پرورش شهرستان، مسئولین و فرهنگیان شهرستان فیروزکوه، 17 اردیبهشت ماه در مجتمع فیروزه برگزار شد.
 
مهندس کریمی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و تبریک هفته معلم بیان داشت:استاد مطهری خدمات ارزنده ای برای جامعه انجام داده و در زمینه های مختلف کتاب و مقاله نوشته و روشنگری و سخنرانی داشته است. او به دنبال افزایش آمار آثار نبوده و بر پایه نیاز مردم، اسلام و جامعه حرکت می نمود.
 
همچنین گفت: قدردانی از زحمات معلمان بر همگان واجب است و حضور مسئولین در این مراسم برای تکریم این بزرگواران نشان دهنده احترام و ارزش والا به مقام معلم است.
 
وی در ادامه افزود: معلم الگوی مهربانی، معرفت و بزرگی است. اهمیت کار معلمان عزیز در مجموعه آموزش و پرورش این است که ابتدا به پرورش دانش آموزان و بعد به آموزش آنها توجه دارند چرا که فرزندان ما در خانواده و مدرسه تربیت می شوند و شخصیت آنها شکل میگیرد. معلمین نقش به سزایی در زندگی دانش آموزان دارند و به عنوان راهنمای زندگی عمل میکنند و مسیر موفقیت را نشان میدهند و شخصیت دانش آموزان را با انتقال دانش اخلاقی و علمی پربار می سازنند.
 
وی تصریح کرد: پایه و اساس رشد هر جامعه ای وابسته به آموزش و پرورش است. اگر کشور ما امروزه در حوزه فناوری اطلاعات و انرژی هسته ای یکی از قدرتمندترین کشورهای منطقه است و در جهان حرفی برای گفتن داریم به دلیل ایمان به نظام اسلامی و بصیرتی است که به آن داریم، و منشا این بصیرت آموزش و پرورش جامعه است.
 
معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تاکید کرد: حضور معلمان در تمام عرصه ها پرشور و پر رنگ است و این نشان دهنده تلاش و انگیزه آنهاست که منجر به اعتماد مردم نسبت به معلمان گرامی است. در جامعه ما معلم ها جایگاه ویژه و قابل توجهی دارند، چرا که همگان مدیون معلمان هستند. حرفه معلمی به گونه ای است که سازنده همه حرفه هاست، یعنی پایه و اساس همه مشاغل و حرفه ها آموزش و پرورش میباشد.
 
وی در پایان گفت: موضوع پرورش و آموزش هیچگاه جدا از یکدیگر نیستند. رفتار با دانش آموزان بسیار حائز اهمیت است چرا که معلمان الگوهای دانش آموزان و آینده سازان جامعه هستند.

در این مراسم از بازنشستگان سال 96 مجموعه آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه، تجلیل شد.
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 18 ارديبهشت 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 52