En
تاریخ : پنجشنبه 13 ارديبهشت 1397
کد 4227

جلسه شورای کشاورزی شهرستان با محوریت توسعه کشت گلخانه ای برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، جلسه شورای کشاورزی شهرستان با محوریت توسعه کشت گلخانه ای به ریاست مهندس یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان و با حضور معاونت برنامه ریزی ، اداری و مالی فرمانداری ، بخشداران بخش مرکزی و ارجمند ، مسئولین ادارات مربوطه و نماینده کشاورزان سیزدهم اردیبشهت ماه در محل فرمانداری برگزار شد.
مهندس یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان ضمن تبریک اعیاد مبارک شعبانیه و ولادت با سر سعادت حضرت ولیعصر (عج) و ضمن تشکر از رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان به جهت ارائه گزارش در خصوص این جلسه بیان داشت: با توجه به وضعیت آب در سطح کشور و شهرستان فیروزکوه و به جهت بهینه سازی مصرف آب در کشاورزی ، نیازمند برنامه ریزی منسجم و کامل و همچنین راهنمایی شهروندان به اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار و کشت گلخانه ای هستیم. لذا ادارات مرتبط در شهرستان نسبت به حمایت از کشاورزان  و سهولت در اجرای پروژه های کشاورزی و استفاده بهینه از آب همکاری لازم را داشته باشند.  
وی افزود: جهت فراهم نمودن تسهیلات و تسریع در راه اندازی این پروژه ها مسئولین همراهی و همکاری داشته باشند چرا که کشت گلخانه ای می تواند در زمینه اشتغال، کاهش ضرر و زیان کشاورزان و عرضه محصولات مختلف کشاورزی به شهرستان و استان کمک چشم گیری نماید. مسئولان باید در قبال مطالبات و مشکلات کشاورزان در عرصه کشت گلخانه ای به صورت منطقی تر و مسئولانه برخورد کنند و با درایت و ارائه راهکارهای اساسی در زمینه احصاء مشکلات تلاش کنند. همچنین در پاسخگویی به استعلامات تسریع و تسهیل انجام شود.
فرماندار شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: با توسعه کشت گلخانه ای شاهد صرفه جویی قابل توجهی در مصرف آب، تولید سالم و خارج از فصل خواهیم بود و محصول در تمام طول سال به رغم کم آبی در دسترس خواهد بود با حمایت از متقاضیان کشت گلخانه ای در سطح شهرستان بایستی انگیزه این کار را در کشاورزان ایجاد و تقویت کنیم.
گفتنی است در ادامه جلسه هر یک از حاضران به ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در راستای کشت گلخانه ای پرداختند و مصوباتی در خصوص موارد مطروحه در جلسه اتخاذ گردید.

 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 13 ارديبهشت 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 64