En
تاریخ : سه شنبه 21 فروردين 1397
کد 4172

جلسه بررسی مسائل و مشکلات بانک ملی شعبه دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان فیروزکوه به ریاست مهندس یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، جلسه بررسی مسائل بانک ملی شعبه دانشگاه آزاد اسلامی فیروزکوه به ریاست مهندس یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان و با حضور دکتر داوری مدیر سرپرستی شعب بانک ملی شرق استان تهران وکارشناسان مربوطه، امام جمعه فیروزکوه، اعضای شورای اسلامی شهر ، ریاست دانشگاه آزاد و پیام نور فیروزکوه و دیگر مسئولین ذیربط، سه شنبه 21 فروردین در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد و مقرر گردید تعطیلی بانک ملی شعبه دانشگاه آزاد مورد تجدید نظر قرار گرفته و مقدمات لازم برای ادامه کار و ارائه خدمات به شهروندان فیروزکوه در دستور کار قرار گیرد.
در این جلسه  مدیر سرپرستی شعب بانک ملی شرق استان تهران اظهار داشت: بانک نهادی دولتی و مستقل است. زیان های متعددی متوجه بانک ها هستند که برخی از آنها منجر به ورشکستی بانک خواهند شد و باید با ادغام شعب مانع از بروز این زیان ها شویم. مدیر سرپرستی بانک ملی با تاکید بر خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم توسط بانک های دولتی اظهار داشت که این موضوع در حالی است که سیاست بانک های خصوصی بیشتر تمرکز بر سودآوری است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: ATM و حقوق کارمندان مازاد در شعب موجب زیان بانکها می شود. اگر حتی تراکنش یک ATM به حد نصاب تعریف شده نرسد خدمات رسانی آن از طریق سیستم سراسری غیرفعال خواهد شد.
مدیر سرپرستی شعب بانک ملی شرق استان تهران تاکید کرد: در دیدگاه ما رفاه مردم در اولویت قرار دارد، اگر آنها از خدمات رسانی رضایت نداشته باشند سرمایه مالی وجود نخواهد داشت. مردم باید به سمت انجام امور خود از طریق الکترونیکی شدن هدایت شوند و این موضع باید توسط مسئولین صورت پذیرد که با آگاهی بخشیدن به مردم آنها را به سمت پیشرفت و انجام امور بانکی به صورت الکترونیکی سوق دهند.
وی در پایان گفت: بانک ملی بانکی دولتی است. مردم باید با افتتاح حساب و گردش مالی خود در این بانک از آن حمایت کنند. سرمایه مالی آن باید تقویت شود تا همچنان در سطح مطلوب باقی بماند و در خدمت رسانی پیشتاز باشد. باید به شرکت های تولیدی موجود در شهرستان خدمات مورد نیاز داده شود چرا که با همراهی مراکز تولیدی می توانیم درصدد تحقق شعار سال یعنی حمایت از کالای ایرانی برآییم و از تولیدات داخلی حمایت کنیم.
 
در ادامه جلسه مهندس یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان ضمن تشکر از حضور مدیران در شهرستان و بررسی فوری موضوع بیان داشت: هماهنگی هر اقدامی در سطح شهرستان با فرمانداری ، یک قانون است و نباید نادیده گرفته شود، چرا که هر تصمیمی می تواند تبعات اجتماعی به دنبال داشته باشد که پاسخگوی آنها فرمانداران شهرستان ها هستند. تصمیم گیری در سیاست کلان دستگاه ها محترم است اما در سطح استان، شهرستان و بخش ،  ضروری است تا با نماینده عالی دولت هماهنگ شود و سپس به مرحله ی اجرا برسد.
وی با اشاره به تعطیلی شعبه  بانک ملی دانشگاه آزاد فیروزکوه تصریح کرد: با توجه به فعالیت شعب بی شماری در شهر تهران که توجیه منطقی ندارند، تعطیلی این شعبه برای مردم و مدیرت شهرستان قابل قبول نیست و باید مورد بررسی بیشتر و تجدید نظر قرار گیرد .
مهندس یوسفی جمارانی با اشاره به الکترونیکی شدن خدمات افزود: بانک ها برای توسعه بانکداری الکترونیک زیر ساخت ها را فراهم کنند تا مردم استقبال و استفاده کنند.
وی در پایان تاکید کرد: نگرانی مردم، دغدغه دولت است. شعب بانک نباید مستقیم تعطیل شوند، در صورت ضرورت به باجه و فعالیت شبانه روزی دستگاه های ATM  محدود شوند و با افزایش تراکنش ها مجددآً به شعبه ارتقاء پیدا کنند .
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 21 فروردين 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 60