En
تاریخ : دوشنبه 20 فروردين 1397
کد 4167

تجلیل از کارشناسان بهداشت شهرستان فیروزکوه به مناسبت روز جهانی بهداشت با حضور مهندس یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، مهندس یوسفی جمارانی فرماندار فیروزکوه 19 فروردین ماه به مناسبت روز جهانی بهداشت با دکتر بنداد کرمانی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان و جمعی از کارشناسان بهداشت و سلامت دیدار کرد.
فرماندار فیروزکوه در این نشست ضمن تبریک روز جهانی بهداشت به مجموعه خدوم بهداشت و سلامت شهرستان فیروزکوه بیان داشت: حوزه بهداشت بسیار حائز اهمیت است. امور بهداشتی موخر بر امور درمانی است که باید با تلاش های روز افزون این مسئله رفع شود، چرا که با حضور دکتر هاشمی وزیر محترم بهداشت و درمان کشور شاهد جهش مناسب و خوبی در این عرصه بوده ایم. تمام اقداماتی که در سطح کشور مورد نظر است در شهرستان فیروزکوه در دست اجرا قرار دارد که جای قدردانی از جهت گیری صحیح سرپرست و فعالین عرصه سلامت و بهداشت دارد.
وی در ادامه افزود: تمرکز مسئولین مربوطه در کشور باید بر مسئله بهداشت باشد، هزینه هایی که در این حوزه می شود سرمایه گذاری است چرا که اگر به حوزه بهداشت توجه ویژه ای شود و اطلاع رسانی جامع صورت بگیرد و مردم نکات بهداشت و سلامت را رعایت کنند از خسارات بزرگ آینده جلوگیری خواهد شد. نواقص کار باید منعکس و اصلاح شود، فرایند سیاست گذاری و تخصیص بودجه هم تدبیر شود.
وی با اشاره به بیماری هایی که در سه دهه اخیر سلامت مردم جامعه را تهدید کرده است گفت: بخش عمده ای از بیماری ها ارتباط مستقیم با تغذیه افراد دارد که با برنامه ریزی و جهت گیری صحیح باید پیگیری شود و در صورت لزوم اصلاحات بودجه در این بخش انجام شود و اعتبارات کافی تعلق گیرد.
مهندس یوسفی جمارانی خطاب به اعضا مجموعه خدوم سلامت و بهداشت فیروزکوه اظهار داشت: هر فردی در این مجموعه نقش به سزایی دارد که شاید بعضآ ملموس نباشد اما اهمیت خاص فعالیت های فردی در راستای این راه مهم و دشوار بر کسی پوشانده نیست و این مجموعه با همکاری و همدلی اعضا با یکدیگر است که میتواند موفقیت هایی کسب کند و موانع و مشکلات را برطرف سازد.
وی با تاکید بر اهمیت پرونده الکترونیکی سلامت خاطرنشان کرد: اقدام بسیار مبارکی که در کشور اتفاق افتاده است پرونده الکترونیکی سلامت است که در رفع مشکلات گذشته اعم از عدم آگاهی پزشک از وضعیت و سابقه بیماری های افراد، حساسیت های دارویی و درمان هایی که پشت سر گذاشته اند بسیار حائز اهمیت است. اگر این اقدام کامل شود پوشش 100% در جامعه داشته باشند به تشخیص صحیح و تسریع فرآیند درمان کمک فراوانی می کند چرا که جهت گیری و تشخیص باید درست باشد تا منجر به نتیجه مناسب شود. پرونده های الکترونیکی سلامت افراد با جمع آوری اطلاعات جامع بیمار می تواند به این تشخیص درست و درمان مناسب به پزشک معالج بیمار کمک شایانی کند.
فرماندار شهرستان فیروزکوه در پایان یادآور شد: تجربیات موفق فعالان این عرصه باید دریافت شود و در خانه های بهداشت خصوصآ خانه های بهداشت روستایی منعکس شود، همچنین اقدامات مثبتی که در کشور صورت میگیرد دریافت کنیم و در شبکه بهداشت و خانه های بهداشت روستاها انعکاس دهیم تا روز به روز شاهد پیشرفت های چشمگیری در این زمینه باشیم.
 
 
 


 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 20 فروردين 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 33