En
تاریخ : پنجشنبه 17 اسفند 1396
کد 4115

مراسم روز نیکوکاری با حضور سرکار خانم ارجمندی معاونت برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه مراسم روز نیکوکاری با حضور سرکار خانم ارجمندی معاونت برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری و جمعی از مسئولین 16 اسفندماه در مدرسه دخترانه نجمه برگزار شد.

معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری ضمن تبریک ولادت با سعادت یگانه دخت رسول اکرم (ص) حضرت فاطمه (س) و هفته بزرگداشت مقام زن و روز نیکوکاری گفت: یکی از کارهای نیک و پسندیده در دین مکرم اسلام احسان، نیکی و دستگیری از نیازمندان است؛ انفاق در زندگی مکررا به ما توصیه شده است و  باید به آن عمل کنیم چرا که رشد و پیشرفت ما در گرو کاهش افراد نیازمند در جامعه است.

وی به نقل از مقام معظم رهبری(مدظله) تصریح کرد: هر کس باید خودش را موظف بداند انفاق کند؛ فضائل اخلاقی روز به روز باید در بین ما رشد کند و این امر به خودی خود محقق نمی شود و نیازمند تلاش و همکاری است.

وی با تاکید بر آموزش فرهنگ انفاق اظهار داشت: دستگیری از نیازمندان و کمک به همنوع را باید از دوران خردسالی در کانون خانواده و سپس در مدارس به فرزندان آموخت؛ که این وظیفه ی مهم در دوران تحصیل بر عهده ی نهاد آموزش و پرورش است تا دانش آموزان که آینده سازان مملکت هستند را به نیکی پرورش دهند.

ارجمندی در پایان با اشاره به اهمیت تربیت فرزندان و دانش آموزان جامعه گفت: جامعه ی آینده ی ما در گرو تربیت امروز فرزندانمان است؛ هر قدر که امروز برای آموزش و پرورش دانش آموزان وقت بگذاریم و به آنها ارزش دهیم، جامعه ای نیکوتر خواهیم داشت.

55

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 17 اسفند 1396
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 39