En
تاریخ : سه شنبه 15 اسفند 1396
کد 4110

نمایشگاه و فروشگاه هنرهای دستی بانوان به مناسبت هفته زن در شهرستان فیروزکوه

همزمان با گرامیداشت هفته زن نمایشگاهی از آثار صنایع دستی بانوان هنرمند با عنوان "عطر یاس" در نگار خانه مهر مجتمع فرهنگی هنری آفرینش افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزکوه ، این نمایشگاه به همت  واحد هنری اداره همزمان با هفته زن با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا امیری ارجمندی امام جمعه شهرستان ، جناب سرهنگ سلیمانی فرمانده سپاه و دیگر مسئولین و  هنرمندان و دیگر هنر دوستان   در نگار خانه مهر مجتمع فرهنگی هنری آفرینش افتتاح شد.
به همین گزارش در این نمایشگاه از آثار بیش از ١٠ هنرمند بانوان در رشته های  سفال – تابلو – هفت سین و تکه دوزی در طرح ها و کاربردهای مختلف هنری، خیاطی و .... ارائه شده است .
علیرضا فرزان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزکوه در افتتاح این نمایشگاه گفت: هنر علاوه بر رویکرد فردی دارای ظرفیت اجتماعی بالایی نیز هست که باید از این پتانسیل بهره درستی جست. همه هنرمندان علاقه دارند آثارشان توسط مردم دیده شود و این بدین معناست که هنر باید از  جان مایه و محتوایی برخوردار باشد که در عمق و روح مخاطب بنشیند. این مهم تنها از عهده هنری برمی آید که نیازهای روز جامعه اش را انعکاس دهد.
شایان ذکر است این نمایشگاه به سرپرستی هنرمند شهرستان رویا حسینی با سابقه ای بیش از ١٠ سال در رشته خیاطی و تکه دوزی و دیگر هنرمندان و ملیحه آهنگر - آزیتا بهزاد – بنفشه کمندی – رویا اصفهانی – فاطمه سراج – فاطمه لاسمی – مرجان سراج – سیده خدیجه حسنی – ام البنین سالاریه – نادیا فخر آور برگزار شد.
علاقمندان می توانند از ١٤ اسفند همه روزه بمدت ١٠ روز از ساعت١٠ الی ١٢ صبحها و  ١٥ الی ١٩ عصر ها  به مجتمع فرهنگی هنری آفرنیش جهت بازید و خرید مراجعه نمایند.
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 15 اسفند 1396
  • توسط فرهنگ و ارشاد
  • تعداد بازدید 53