En
تاریخ : چهارشنبه 13 دي 1396
کد 4022

ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان تشکیل شد

ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان به ریاست مهندس طاهری فرماندار شهرستان فیروزکوه در فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان به ریاست مهندس طاهری فرماندار و با حضور روسای ادارات مربوطه و صاحبان صنایع شهرستان برگزار شد.
مهندس طاهری بیان داشت: بحث تولید و اشتغال یک بحث بسیار مهم و تاثیرگذار بر امورات و اقتصاد و معیشت مردم شریف کشور عزیزمان است.
از زحمات شما سرمایه گذاران و صاحبان صنایع بسیار تشکر و قدردانی مینمایم که با وجود شما عزیزان در شهرستان و تولید محصولات مورد نیاز هم به اقتصاد کشور و تولید داخلی کمک نموده و هم باعث ایجاد اشتغال شده اید و پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری ( ره ) قدم برداشته اید.
متاسفانه همانگونه که مطلعید مشکلاتی در چند روز اخیر متوجه کشور عزیزمان شده است که دشمنان نظام و کشور از مطالبات مردم سوء استفاده نموده و باعث ایجاد اغتشاشات و ناامنی در کشور شده اند. مطالبه مردم حق آنهاست ولی به صورت قانونی و در امنیت کامل که این مطالبات مشخص و رسیدگی گردد و عمده مشکلات مردم در خصوص وضعیت اقتصادی و معیشتی بوده که متاسفانه توسط دشمنان نظام به آشوب و درگیری انجامیده است. امروز راه اندازی کارخانه و تولیدات داخلی واجب تر از همه چیز می باشد. هر کسی که میتواند تولید کند و اشتغال ایجاد نماید ما با تمام وجود پشت آنها خواهیم ایستاد و کمک خواهیم کرد.
همه دولتمردان و همه مردم باید از تولید کنندگان داخلی حمایت نمایند تا بتوانیم با دستان خود و به طور کامل مطالبات و ملزومات مورد نیاز کشور را تولید و عرضه نمائیم.
در ادامه همه صاحبان صنایع نسبت به مشکلات موجود خود از جمله تسهیلات مورد نیاز ، مالیات ، واگذاری زمین  پرداختند و خواستار رسیدگی آنها شدند.
در پایان مهندس طاهری افزود: ما در صدد آن هستیم که بتوانیم تسهیلاتی را جهت راه اندازی مجدد واحد های صنعتی غیر فعال پرداخت نمائیم. ما در شهرستان تلاش کردیم مشکلات را رفع نمائیم و حداقل در شهرستان و ادارات شهرستانی مشکلاتی متوجه شما عزیزان نگردد. از اداره صنعت ، معدن و تجارت انتظار داریم نسبت به جمع آوری اطلاعات مالی صاحبان صنایع اعم از مبلغ تسهیلات مورد نیاز ، حسابهای بانکی ، توان پرداخت اقساط ماهیانه و موارد مشابه اقدام نماید تا بتوانیم تسهیلات مورد نیاز را تا حد امکان در شهرستان فراهم نمائیم.
فرمانداری شهرستان پیرو دستور اکید استاندار محترم جناب آقای مهندس مقیمی آمادگی کامل دارد جهت هرگونه همکاری با شما سرمایه گذاران محترم جهت رفع مشکلات اقدام نماید. و در صورت نیاز جلسات در محل استانداری و به ریاست استاندار محترم و حضور مدیران کل استان برگزار می گردد.
جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به ریاست استاندار محترم و با حضور تمامی مدیران کل استان در شهرستان برگزار گردید و این جلسه مصوبات بسیار خوبی علی الخصوص در مقوله صنایع داشته که مورد تایید استاندار هم قرار گرفت و به دستگاه های کل استان جهت اقدام ابلاغ گردید.
مهندس طاهری در خصوص معافیتهای صنایع در شهرستان فیروزکوه بیان داشت:  با پیگیری های مکرر و مجدانه شهرستان و استان موضوع امتیازات و معافیتهای صنایع خارج از شعای 120 کیلومتری شهر تهران حل و فصل گردید. مجوز ناحیه های صنعتی فقط در خارج از شعای 120 کیلومتری مرکز تهران صادر می گردد که شهرستان فیروزکوه نیز از این موضوع مستثنی نبوده و وقتی مجوز ناحیه صنعتی صادر گردید یعنی صنایع میتوانند از این امتیازات و برخی معافیتها بهره مند گردند و در خصوص این موضوع به کرات بحث گردید و مصوبه شوای برنامه ریزی و توسعه استان نیز در این خصوص تصویب و ابلاغ شده است.

 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 13 دي 1396
  • ساعت 19
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 78
نظرات شما
captcha refresh