En
تاریخ : جمعه 10 آذر 1396
کد 3981

ارزیابی و بررسی وضعیت سازمان تامین اجتماعی شهرستان فیروزکوه با حضور مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی کشور

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی کشور به شهرستان فیروزکوه سفر کرد و از درمانگاه و بخش اداری این سازمان بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی کشور به همراه معاونین و مسئولین ارشد سازمان تأمین اجتماعی سفر یک روزه ای به شهرستان فیروزکوه به منظور ارزیابی و بررسی وضعیت سازمان تامین اجتماعی این شهرستان داشت.

قاسم میرزایی نیکو، نماینده مردم شهرستان فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، در حضور مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی کشور تاکید کرد: در ۶ ماه از سال شهرستان فیروزکوه میزبان توریست‌ها و گردشگران است و مرکز شبکه بهداشت و درمان پاسخگوی این جمعیت نیست؛ در این بخش ۸-۷ سالی است که تحول جدی، چه در بخش تجهیزات و چه در بخش امکانات و نیروی انسانی، نداشتیم.

در ادامه مهندس طاهری، فرماندار شهرستان فیروزکوه به مشکلات درمانی شهرستان فیروزکوه اشاره کرد و گفت: ما در ۸ الی ۹ ماه از سال جمعیت ۸۰ هزار نفری را پشتیبانی می‌کنیم؛ جاده حمل و نقل و گردشگران را داریم که از ما خدمات بهداشتی و درمانی می‌خواهند و رفع این مسائل و مشکلات خواسته مردم است.

فرماندار شهرستان فیروزکوه از مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی کشور تقاضای بررسی مواردی همچون مجوز ارتقای سطح درمانگاه شهرستان فیروزکوه، کمبود تجهیزات و امکانات پزشکی، افزایش و نوسازی ناوگان آمبولانس، متخصص داخلی برای تشکیل کمیسیون پزشکی، بررسی عدم وجود پزشک متخصص در درمانگاه شهرستان، بررسی مشکلات محدودیت دارویی را داشت و خواستار تغییر و تحول در این زمینه شد.

زمان ایلکا، رئیس شورای اسلامی شهر فیروزکوه، در تکمیل صحبت‌های فرماندار شهرستان فیروزکوه خاطر نشان کرد: بخش خدمات و درمانی ما از آسانسور محروم است و هم چنین بسیاری از کسانی که از بیمه تکمیلی استفاده می‌کنند باید در تهران پیگیر کارهای بیمه‌ای خود باشند.

در ادامه بتول کیانی، عضو شورای اسلامی شهر فیروزکوه، ضمن تاکید بر این که شهرستان فیروزکوه در امر سلامت فقیر است، گفت: در شهرستان علاوه بر مواردی که فرماندار تقاضای رسیدگی داشتند من تاکید می‌کنم تامین اجتماعی شهرستان ناوگان آمبولانس، پزشک متخصص و موارد اولیه که مردم برای آنها به سمنان و دماوند نروند، را ندارد؛ این مطالبه به حق مردم است.

وی به کم بودن وام بازنشسته‌های تامین اجتماعی اشاره کرد و اذعان داشت: شهرستان ما متخصص ارتوپد ندارد و شهرستان از این نظر مشکل دارد؛ خواهش می‌کنم سهمیه وام مردم را افزایش دهید از ابتدای سال یک سهمیه وام هم تعلق نگرفته است هر چند میزان آن بسیار کم است. بیشتر از اینها باید پیگیری می کردیم. فیزیوتراپ در شهرستان نداریم. افزایش سهمیه وام را پیگیری کنید چرا که دو میلیون اندک است.

بنداد کرمانی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزکوه در ادامه مطالبات و درخواست‌های مسئولین شهرستان اذعان داشت: یک مشکلی که بین تامین اجتماعی و بهداشت ودرمان وجود دارد بحث مطالبات است و این مسئله را توجه کنید که توان مالی بیمارستان‌هایی که با تخت های پائین‌تر است، اندک است.

پرج، شهردار فیروزکوه، نیز به قطع بیمه تاکسی‌داران شهرستان اشاره کردند و خواستار رسیدگی به این مسئله و احیای این بیمه از سوی تامین اجتماعی کشور شد.

محمد تقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور، در پاسخ به مطالبات و خواسته‌های مسئولین شهرستان فیروزکوه در زمینه بهداشت و درمان گفت: تجهیزات و امکانات درمانگاه تامین اجتماعی فیروزکوه متناسب با فضای فیزیکی این شهرستان نیست؛ سیاست سازمان این است که خدمات را با کیفیت مناسبی ارائه دهد؛ در این مسئله محدودیتی نداریم.

وی در ادامه دستور واریز مطالبات شبکه درمان و بهداشت را به میزان یک میلیارد و پانصد میلیون تومان صادر کرد.

در خصوص نوسازی ناوگان آمبولانس شهرستان و بحث مجوز داروخانه این درمانگاه نیز بررسی شد و وعده حل موانع و مشکلات در این خصوص داده شد.


 

  • نوشته شده
  • در جمعه 10 آذر 1396
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 101