En
تاریخ : سه شنبه 30 آبان 1396
کد 3955

نشست ادبی در هفته کتاب و کتابخوانی

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی نشست ادبی با حضور علاقمندان در تاریخ 29 آبان در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزکوه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزکوه این نشست با حضور بنار رئیس اداره آموزش و پرورش -  درویش متولی معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش  - فرزان سرپرست اداره و شهرام درویش رئیس انجمن ادبی  بهمراه  اعضاء انجمن و دانش آموزان علاقمند در سالن اجتماعات اداره برگزار شد.
ابتدا علیرضا فرزان سرپرست اداره ضمن خیر مقدم گفت: ما همه ادارات فرهنگی مخصوصا ارشاد و آموزش و پرورش عضو یک پیکر واحد هستیم که برای جامعه کار می کنیم فعالیتهای فرهنگی هنری مختص شما و مردم شریف می باشد .
در ادامه شهرام درویش رئیس انجمن ادبی گفت: انجمن ادبی طبق یک چارچوبی تشکیل شده که علاقمندان به ادبیات شعر و داستان نویسی می توانند در این انجمن ثبت نام نمایند.
وی گفت: ما در شهری زندگی می کنیم که بزرگان ادبیاتی چون سید الشعرا امیری فیروزکوهی را جزو افتخاراتمان داریم همچنین دختر گرانقدر ایشان امیر بانو که جزو چهره‌های ماندگار در حوزه ادبیات می باشند ما با این پیشینه باید خروجی خوبی در این حوزه داشته باشیم وی در ادامه گفت در این هفته که به نام هفته کتاب و کتابخوانی نام گرفته منجر به این شد تا پیوندی بین انجمن و دانش آموزان مستعد در این زمینه شکل گیرد.
وی گفت هر هفته روزهای شنبه از ساعت 16 الی 18/30 در مجتمع فرهنگی هنری آفرینش جلسه ادبی با حضور اساتید و علاقمندانی که در انجمن ثبت نام نمودند برگزار می شود.
سپس بنار رئیس آموزش و پرورش ضمن تشکر از فرزان رئیس اداره ارشاد جهت برپایی نشست گفت: دانش آموزان ما در ساختار علمی خود نیاز دارند که عضو انجمن‌های علمی شوند.
وی در ادامه تصریح کرد: همه علمها در جایگاه خود دارای ارزش می باشد اما آنچه که انسان را متمایز می سازد در گفتار اوست که تکمیل نمی شود جز با علم ادبیات درست است که کودکان ما از کودکی فارسی را می آموزند اما اگر می خواهند در آداب زیبا سخن گفتن از واژه ها و کلمات زیبا استفاده نمایند و در کار خود موفق باشند باید از ادبیات سر رشته داشته باشند.
در پایان  شاعران حاضر هر یک به قرائت اشعار و متن ادبی خود پرداختند که مورد استقبال قرار گرفت.
 
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 30 آبان 1396
  • توسط فرهنگ و ارشاد
  • تعداد بازدید 145