En
تاریخ : يکشنبه 30 آبان 1400
کد 10126

مراسم رونمایی از چند کتاب تازه تالیف در فیروزکوه برگزار شد

مراسم رونمایی از چند کتاب تازه تالیف در فیروزکوه با حضور فرماندار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه،مراسم رونمایی از چند کتاب تازه تالیف با عنوان خطوط روشن رود،سیری در تاریخ وفرهنگ روستای هرانده ،مجموعه شعر ناخدای شب زده و سایه صحرا به نویسندگی سید حسن حسینی با حضور فرماندار وجمعی از هنرمندان فیروزکوهی در مجتمع فرهنگی وهنری آفرینش این شهرستان برگزار شد.
ابوالقاسم مهری فرماندار فیروزکوه با اشاره به اهمیت اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه گفت:کتاب به منزله بال هایی است که انسان را از سوی جهل ونادانی به سمت دانش وآگاهی و روشنایی سوق می دهد. 
وی خاطرنشان کرد: کشور و سیستمی موفق است که تاریخ و فرهنگش براساس مطالعه و اندیشه ورزی استوار باشد و مسیر توسعه وپیشرفت را بر پایه اندیشه و تفکر و دانایی محوری قرار داده باشد. 
فرماندار فیروزکوه تصریح کرد: شهرستان فیروزکوه دارای قابلیت ها وظرفیت های فرهنگی فراوانی است که در این راستا لازم است اهالی فرهنگ وهنر در جهت تولید آثار مطلوب فرهنگی وهنری وثبت و ضبط آن برای کودکان،جوانان و سایر اقشار جامعه تلاش کنند. 
مهری با تاکید براینکه نباید از آسیب های ناشی از فضای مجازی غافل شد اذعان کرد: دشمنان با استفاده از فضای مجازی ریشه فرهنگی ما را هدف گرفتند و کمر بر نابودی فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی بستند. 
وی افزود: باید برای کاهش آسیب های ناشی از فضای مجازی برنامه های فرهنگی و هنری متعدد و متنوعی برای اقشار مختلف مردم در جامعه اجرا گردد. 
فرماندار در پایان ضمن تقدیر از عملکرد مثبت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ،بر رسالت دستگاه های فرهنگی شهرستان در زمینه نشر وتوسعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی تاکید کرد.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 30 آبان 1400
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 7