En
تاریخ : يکشنبه 25 مهر 1400
کد 10013

جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی کمیته پدافند غیرعامل و گرامیداشت هفته بسیج دانش‌آموزی آموزش و پرورش فیروزکوه برگزار شد

جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی کمیته پدافند غیرعامل و گرامیداشت هفته بسیج دانش‌آموزی آموزش و پرورش فیروزکوه با حضور مدیر آموزش و پرورش، اعضای شورای معاونین، کارشناسان حوزه پرورشی و بسیج دانش‌آموزی و دیگر اعضا در سالن اجتماعات شهید سلیمانی شکل گرفت.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فیروزکوه، در ابتدای این جلسه دبیر کمیته پدافند غیرعامل با تبریک آغاز امامت حضرت ولی‌عصر (عج) گفت: اهمیت پدافند غیرعامل با توجه به تاکید کلیدی مقام معظم رهبری، یعنی پدافند غیرعامل یک اصل برای همیشه، وظیفه همه ما را سنگین می‌کند. به لطف خدا و تلاش خوب اعضای کمیته پدافند غیرعامل آموزش و پرورش فیروزکوه، کمیته منطقه در سال گذشته در سطح شهرستانهای استان تهران در زمره مناطق برتر  قرار گرفت.

   حسن قاسمی در ادامه ضمن تشریح بخشنامه هفته پدافند غیرعامل و تبیین وظایف کارگروه‌های این کمیته گفت: این هفته امسال از هشتم الی چهاردهم آبان در سراسر کشور با شعار «پدافند غیرعامل، ایران پایدار» برگزار می‌شود که دستورالعمل‌ مرتبط با آن به مدارس شهرستان و واحد‌های اداری ارسال شد. امیدواریم با همکاری و تعامل خوب اعضای کمیته و مدارس به رسالت خود در این حوزه به نحو شایسته عمل کنیم.

   در ادامه و پس از بیان پیشنهادها و تصویب برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل، مسئول بسیج فرهنگیان اداره ضمن قدردانی از زحمات اعضای حاضر در جلسه برنامه‌های پیشنهادی مرتبط با هفته بسیج را ارائه داد که پس از هم‌اندیشی اعضا، تولید محتوا از زندگینامه و وصیتنامه شهدا، توزیع بسته‌های بهداشتی توسط دانش‌آموز پیشگام به نیت شهدای سلامت، ایستگاه صلواتی، برگزاری پویش‌ها و مسابقات فرهنگی از مهمترین موارد مطرح شده بود.

   پس از صحبت حضار و ارائه برنامه‌های پیشنهادی، مدیر آموزش و پرورش با اشاره به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری درباره لزوم هم‌افزایی در پیشبرد اهداف گفت: تقارن هفته بسیج با هفته پدافند غیرعامل فرصت مغتنمی است تا از ظرفیتهای بالای موجود برای اجرای قوی برنامه‌ها بهره گیریم. ضرورت دارد برنامه مدونی انجام شود تا در دستیابی به اهدافی که مشترک است موفق باشیم. لازم است با همکاری و انجام هماهنگی لازم و جلوگیری از موازی‌کاری، کارگروه‌های تخصصی جلسات خود را در اسرع وقت برنامه‌ریزی کنند.

   فاطمه سیر در بخشی دیگر از صحبت‌های خود با اشاره لزوم استفاده از توانمندی دانش‌آموزان در همه برنامه‌ها یادآور شد: نیاز است در تنظیم برنامه‌ها برای هر مناسبتی از ایده‌ها و خلاقیت‌ دانش‌آموزان نهایت استفاده را ببریم.

   سیر در پایان سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن هفته پیوند اولیا و مربیان گفت: این هفته فرصت مناسبی است تا جلسات اقناع‌سازی اولیا برای بازگشایی مدارس را با استفاده از ظرفیت‌های انجمن اولیا و مربیان، شوراهای دانش‌آموزی، حضور اعضای شورای معاونین در میان اولیا و تولید محتوای تخصصی توسط کارشناسان بهداشت در دستورکار خود داشته باشیم.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 25 مهر 1400
  • توسط آموزش و پرورش فیروزکوه
  • تعداد بازدید 4