En
تاریخ : يکشنبه 25 مهر 1400
کد 10012

مشکلات حوزه آموزشی، پرورشی و فوق برنامه مدارس شهرستان فیروزکوه بررسی شد

همزمان با هفته پیوند اولیا و مربیان، به منظور بررسی مشکلات و شنیدن دیدگاه‌ها‌ی دانش‌آموزان فعال و نخبه شهرستان فیروزکوه، با حضور مدیر آموزش و پرورش، معاون و کارشناس پرورشی، کارشناس ارزیابی، کارشناس انجمن اولیا و مربیان و دانش‌آموزان شورای دانش‌آموزی مدارس، جلسه شورای روسای دانش‌آموزی منطقه برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فیروزکوه، پس از تلاوت قرآن و پخش سرود ملی، معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش با ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه گفت: وزارت آموزش و پرورش برای جایگزینی آموزش مجازی به حضوری که اثرات نامطلوب آن بر کسی پوشیده نیست، واکسیناسیون قاطبه فرهنگیان و دانش‌آموزان را دستور کار خود قرار دارد. به لطف خدا در بحث واکسیناسیون دو گروه فرهنگیان و دانش‌آموزان در رتبه‌های برتر هستیم که امیدواریم با همت شما واکسیناسیون بالای ۹۰درصدی به صددرصدی برسد تا بازگشایی مدارس را شاهد باشیم.

   مدیر آموزش و پرورش فیروزکوه با عرض خیر مقدم و آرزوی تندرستی برای حضار گفت: توفیقی برای مجموعه اداری ست که پذیرای دانش‌آموزان نخبه و توانمند شهرستان باشند.با توجه به اینکه نیمه آبان بحث بازگشایی را پیش رو داریم اینجا جمع شدیم تا مشکلات مدارس را بررسی کرده و با بهره‌گیری از تدابیر اعضای شورای دانش آموزی به رفع مشکلات اهتمام ورزیم.

   فاطمه سیر با اشاره به ماده ۱۸آیین‌نامه شورای دانش‌آموزان گفت: هدف شورای دانش‌آموزی ایجاد ارتباط مستقیم بین دانش‌آموز، اولیا و مدرسه و مشارکت در امور پرورشی، آموزشی، فوق برنامه و اجرایی مدرسه است تا بتوانیم با همراهی این سه عنصر مهم اهداف آموزش و پرورش را تحقق بخشیم. مدیر آموزش و پرورش با اشاره به دو سند مهم فرادستی، ابراز امیدواری کرد دانش‌آموزان با تبعیت از این دو نقشه راه به خوبی به وظایف خود عمل کنند.

   در ادامه دانش‌آموزان حاضر در جلسه به بیان مشکلاتی که در حوزه آموزش و پرورش از نزدیک با آن دست و پنجه نرم کرده بودند اشاره کرده و راهکارها و دیدگاه‌های خود را مطرح نمودند. ضعف ارتباط دانش‌آموزان با معلمان در آموزش مجازی و افت تحصیلی ناشی از آموزش حضوری، مشکل رفت و آمد دانش‌آموزان در معبر ۱۸متری و آماده­سازی مدارس جهت حضور  فیزیکی دانش آموزان از مهمترین موارد مطرح شده در این جلسه بود.

   پس از سخنان دانش‌آموزان، کارشناسان اداری حاضر در جلسه به مواردی چون کم تحرکی و تهدید سلامتی در دوران کرونا، کم شدن نشاط دانش‌آموزان، کم‌رنگ شدن ارتباط و تعامل اجتماعی و آسیب فضای مجازی، لزوم تعامل با انجمن اولیا و مربیان مدارس و ارتباط و تعامل خوب با مدیر و معاونان مدارس اشاره کردند.

   در پایان فاطمه سیر ضمن پاسخگویی به دغدغه‌ها و سوالات مطرح شده ابراز امیدواری کرد به طور ماهانه جلسات شورای دانش‌آموزی با مدارس و فصلی با اداره برگزار شود.

   مدیر آموزش و پرورش گفت: از شما دانش‌آموزان عزیز انتظار است مشکلات مدارس را رصد کرده و مشکلات جزئی را از طریق ارتباط با مدرسه و مشکلات کلان را از راه ارتباط با اداره مرتفع کنید.

   سیر یادآور شد: در فضای آموزش غیرحضوری، محیط آموزشی ما شاد است؛ لذا لازم است همان آداب حضور در مدارس در پیام‌رسان شاد رعایت شود. شما به عنوان دانش‌آموزان برگزیده علاوه بر انتقال دغدغه‌ها، هرجا مشکلی احساس کردید بیان کنید و مطالبه‌گر باشید.

   سیر در پایان صحبت‌های خود با یادآوری اهمیت اقناع‌سازی گفت: مقوله اصلی یاددهی یادگیری ارتباط چهره به چهره است، پس یکی از اهداف مهم شما در این برهه باید اقناع‌سازی دانش‌آموزان و اولیا در ضرورت بازگشایی مدارس با رعایت تمام شیوه‌نامه‌های بهداشتی و حضور محدود دانش‌آموزان باشد.

  گفتنی‌ست در اواخر این جلسه ابوالحسن قلی‌زاده مدیر سازمان دانش‌آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با حضور در سالن اجتماعات طی سخنانی کوتاه با استناد به حدیثی از امام علی (ع) به بیان اهمیت شورای دانش‌آموزی و لزوم کار تشکیلاتی برای رسیدن به اهداف و رفع مشکلات و موانع پرداخت.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 25 مهر 1400
  • توسط آموزش و پرورش فیروزکوه
  • تعداد بازدید 1