En
تاریخ : پنجشنبه 21 تير 1397
کد 4334

پنجاه و یکمین جلسه شورای فرهنگی عمومی فیروزکوه

پنجاه و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان در تاریخ 97/4/14 به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا امیری ارجمندی امام جمعه و با حضور اعضاء شورای فرهنگ عمومی، در محل سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد .
گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزکوه، پنجاه و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا امیری ارجمندی امام جمعه  و با حضور اعضاء شورای فرهنگ عمومی ، در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد. ابتدا  حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا امیری ارجمند ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و خیر مقدم به سردار ناظری فرماندهی نیروی انتظامی شرق استان تهران و هیئت همراه در خصوص دستور جلسه گفت: ما به چالش دور بودن از سبک زندگی اسلامی مواجه هستیم و باید به این مساله بپردازیم . سبک زندگی ایرانی و اسلامی باید در جامعه نهادینه شود و نقش دستگاه های فرهنگی در این زمینه سنگین است و باید به دقت این مهم را مد نظر داشته باشند.
ایشان سبک زندگی ایرانی – اسلامی را یکی از محورهای مهم در امر ترویج فرهنگ دانستند و عنوان کردند: فرهنگ ایرانی مبتنی بر اصالت خانواده است و مصونیت بخشیدن به نهاد خانواده در بسیاری از موارد می تواند اثرات مثبتی در جامعه داشته باشد.
در ادامه ایشان همچنین مسئله حجاب و عفاف و طلاق را دو موضوع مهم دانستند و افزود: باید با فرهنگ سازی این موضوعات دنبال شوند تا شاهد تقویت و ترویج بیش از پیش فرهنگ حجاب و عفاف و جلوگیری از واقعه طلاق در جامعه باشیم.
امام جمعه شهرستان در خصوص شعار سال تاکید کردند:  همه ماموریم تا شعار سال که توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شد نهادینه کنیم الان دشمن جنگ معیشتی و اقتصادی راه انداخته است . فرزندان ما در هشت سال دفاع مقدس جنگ و جبهه را اداره کردند و وظیفه ما در این برهه زمانی این است به پاسداشت خون شهداء ، وظایفی که داریم خوب عمل کنیم و جامعه عمل بپوشانیم .


 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 21 تير 1397
  • توسط فرهنگ و ارشاد
  • تعداد بازدید 55