En
تاریخ : چهارشنبه 14 آذر 1397
کد 4656

نشست فرماندار و اعضای شورای تأمین شهرستان با شورای اسلامی شهر و شهردار فیروزکوه

مهندس مهدی یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان فیروزکوه به همراه اعضای شورای تأمین شهرستان، شامگاه سه شنبه 13 آذر ماه در جلسه شورای اسلامی شهر فیروزکوه حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، جلسه شامگاه سه شنبه شورای اسلامی شهر فیروزکوه با حضور مهندس مهدی یوسفی جمارانی فرماندار و اعضای شورای تأمین شهرستان برگزار شد.

در این نشست، فرماندار شهرستان، اعضای شورای تأمین، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر فیروزکوه و نماینده شورای اسلامی استان و شهرستان، به بررسی معضلات و مشکلات  شهری و شهروندان پرداختند.

فرماندار فیروزکوه در این نشست ضمن تقدیر از زحمات مستمر مسئولان در جمع اظهار داشت: گفت و گو میان اعضای شورای تأمین و برقرار کنندگان نظم و امنیت شهرستان با مجموعه برنامه ریزان مدیریت شهری قطعاً اثرات مثبتی در پیش خواهد داشت.

وی با تأکید بر اهمیت امنیت افزود: پیشنیاز هر توسعه ای تأمین امنیت جامعه است که این مهم همواره بایستی مورد توجه قرار بگیرد.

این مقام مسئول افزود: تئوری پردازان مدیریت مدرن امروزی که پیشگامان، دولت مدرن هستند، اولین نیاز بشری را امنیت می دانند و همچنین در منابع و متون دینی ما نیز به این بحث به عنوان یک پایه در جامعه اسلامی، اشاره شده است.

مهندس یوسفی جمارانی تأکید کرد: تمام افرادی که در راستای تأمین نیازهای جامعه، خالصانه و فداکارانه در حال انجام وظیفه و خدمت رسانی هستند را میتوان سهیم در فرآیند توسعه شهرستان دانست.

نماینده عالی دولت در فیروزکوه ابراز کرد: با توجه به اینکه بحث مدیریت شهری چیزی جدا از مباحث توسعه شهرستان نیست و در هر برنامه ای نیاز به همراهی تمام ادارات و نهادهای شهرستان دارد.

ایشان افزودند: در شرایط حساس کنونی کشور ضرورت و نیاز جامعه وحدت است؛ اگر منیت ها را کنار بگذاریم و به صورت واقعی تلاش کنیم و همکاری و تعامل، داشته باشیم قطعاً به آینده ای روشن دست خواهیم یافت.

وی خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر فیروزکوه افزود: اگر این تعامل برقرار باشد ما می توانیم بیش از هر زمانی در جایی که مدیریت شهری نیاز به کمک دارد، دستگاه های اجرایی را با شما همراه کنیم.

همچنین تصریح کرد: فراتر از حوزه شهرستان به دنبال ایجاد وحدت منطقه ای هستیم، و در جلساتی با حضور نماینده مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه و فرمانداران فیروزکوه و دماوند در راستای این امر و در مسیر تعامل قدم بر میداریم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: رسیدن به درآمدهای پایدار بهترین راهکار مشکلات مالی شهرداری های کشور است و برای اداره ی شهرها بایستی در این مسیر حرکت کنند که این امر نیازمند همراهی تمام دستگاه ها و نهادهای شهرستان است.

مهندس یوسفی جمارانی اظهار داشت: به قانون شوراهای اسلامی و قانون شهرداری ها و در محدوده شهر به بودجه نویسی سالانه توجه داشته باشید، چرا که با برنامه نوشتن و عمل نکردن به آن دچار آسیب های بسیاری خواهید شد.

نماینده عالی دولت در فیروزکوه بیان داشت: در خصوص تقسیم بندی اعتبارات باید روش های اجرایی را متناسب و واقعی برآورد کنید و برای مدیریت شهری سال آینده موارد را کاملاً مورد بررسی قرار دهید.

فرماندار فیروزکوه با اشاره به طرح جامع شهری گفت: مجموعه ای از مشاوران با بحث و بررسی به طرح جامعی برای این شهر رسیدند که عمل و توجه به آن و جلوگیری از سرپیچی از اصول و موارد ذکر شده در آن، می تواند مانع تخطی از قانون بشود.

وی ضمن بیان اینکه باید در جهت استفاده ار خرد جمعی گام برداریم تأکید کرد: برنامه و طرح ناشی از کار جمعی که به سرانجام رسیده و تدوین شده است، نباید در آینده مورد تخطی قرار بگیرد.

به گفته وی شورا باید یاری دهنده، راهگشا و تصحیح کننده شهرداری باشد تا با جهت گیری مناسب به سمت توسعه و پیشرفت پیش بروند.

حمزه امرایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان نیز در این جلسه خواستار توجه شورای اسلامی و شهرداری به آسیب های اجتماعی و بررسی این موارد در طرح جامع شهری شد.















  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 14 آذر 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 34