En
تاریخ : سه شنبه 13 آذر 1397
کد 4654

فرماندار فیروزکوه در جلسه شورای فرهنگ عمومی:

بیش از 67 برنامه در هفته فرهنگی فیروزکوه اجرا می شود

فرماندار فیروزکوه در جلسه شورای فرهنگ عمومی اعلام کرد: بیش از 67 برنامه در حوزه های مختلف به مناسبت هفته فرهنگی این شهرستان در هفته اول دی ماه برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان به ریاست حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی امیری ارجمند امام جمعه و با حضور مهندس مهدی یوسفی جمارانی فرماندار فیروزکوه، ولی صابر رئیس دادگستری، حمزه امرایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، بخشدار ارجمند و شهرداران فیروزکوه و ارجمند و جمعی از مسئولان محلی و روسای ادارات ظهر سه شنبه ۱۳ آذر ماه در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فیروزکوه برگزار شد.

مهندس یوسفی جمارانی در این جلسه اظهار داشت: 11 کمیته در حوزه های مختلف اعم از مذهبی و قرآنی، فرهنگی و هنری، ورزشی، بهداشت و سلامت و ... با مسئولیت ادارات متولی این امور در هفته فرهنگی موظف به اجرای برنامه های متفاوت می باشند.

وی تصریح کرد: هفته فرهنگی فرصتی است تا هویت و شاخص های بومی و منطقه ای، تاریخی و اقلیمی، ابنیه تاریخی و گردشگری و ظرفیت های هنری و ... هر شهرستان به منصه ظهور گذاشته شود.

این مقام مسئول گفت: تمام ادارات متولی در طول سال برنامه هایی از این قبیل را اجرا می کنند اما در این هفته باید شاخص ترین آنها را انتخاب و برای نمایش به شهروندان محلی، استانی و ملی آماده سازند چرا که هدف برگزاری هفته فرهنگی شناساندن شهرستان های استان تهران در زمینه های مختلف است.

به گفته وی طرح اجرای هفته فرهنگی از اوایل سال جاری به منظور شناخت توانمندی ها و شاخص های فرهنگی شهرستان ها در استان تهران با مسئولیت فرمانداری ها عنوان شده است، لذا جمع بندی گزارش عملکرد این هفته، به استانداری تهران نیز ارسال می گردد.

نماینده عالی دولت در فیروزکوه با تأکید بر اجرای هر چه بهتر برنامه های مقرر شده توسط ادارات شهرستان اذعان داشت: طرح اجرای هفته فرهنگی در افزایش شور و نشاط شهروندان تأثیر بسزایی خواهد داشت.

مهندس یوسفی جمارانی خاطرنشان کرد: شخصیت های استانی و ملی در این هفته مهمان شهرستان ها می شوند، لذا می توان از این فرصت در جهت پیگیری مسائل و مشکلات ادارات نیز استفاده کرد.

این مقام مسئول بیان داشت: شهرستان فیروزکوه به عنوان یکی از مناطق سردسیر مطرح است و علت زمان انتخاب شده برای اجرای هفته فرهنگی فیروزکوه در فصل پایانی سال، بروز هر چه بهتر ویژگی های این شهرستان است.

فرماندار فیروزکوه تأکید کرد: کیفیت اجرای برنامه های هفته مذکور می تواند در راستای توسعه شهرستان تأثیرگذار باشد چرا که توجه مسئولان در سطوح مختلف و رسانه ها در هفته فرهنگی به شهرستان برگزار کننده، قابل تأمل و توجه است.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 13 آذر 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 36