En
تاریخ : شنبه 12 آبان 1397
کد 4566

جلسه بررسی مسائل و مشکلات پروژه های گردشگری شهرستان فیروزکوه برگزار شد

این جلسه با حضور دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، مسئولان استانی و شهرستانی و اعضای شورای تأمین شهرستان فیروزکوه روز شنبه ۱۲ آبان ماه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، این جلسه با حضور دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، مهندس میرزایی نیکو نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی، مهندس مهدی یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان فیروزکوه، دکتر بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، مسئولان استانی و شهرستانی و اعضای شورای تأمین شهرستان فیروزکوه روز شنبه ۱۲ آبان ماه برگزار شد.

مهندس یوسفی جمارانی ضمن عرض خیرمقدم به مسئولان و مدعوین اظهار داشت: راهبرد توسعه شهرستان فیروزکوه و منطقه شرق استان تهران در سند آمایش سرزمینی استان به عنوان منطقه ویژه گردشگری تبیین شده است.

وی با بیان اینکه فیروزکوه از لحاظ جغرافیایی وسیع ترین شهرستان استان تهران است، افزود: با توجه به زیر ساخت ها و وجود ۱۵۰ اثر تاریخی که ۸۰ اثر آن به ثبت ملی رسیده است، امکان توسعه گردشگری در این شهرستان فراهم است.

فرماندار فیروزکوه با اشاره به منطقه گردشگری تنگه واشی خاطرنشان کرد: این منطقه بر اساس اسناد هیئت وزیران به عنوان منطقه ویژه گردشگری و اثر طبیعی ملی، انتخاب شده است.

این مقام مسئول تأکید کرد: تدوین سند جامع گردشگری شهرستان و شرق استان تهران نیازمند راهبرد کلان نظام است تا مسیر توسعه گردشگری در شهرستان بر مبنای برنامه ی از پیش تعیین شده حرکت کند.

مهندس یوسفی جمارانی اظهار داشت: عدم وجود این برنامه باعث شده است تا جاذبه های گردشگری شهرستان در اثر رجوع گردشگران دست خوش مشکلاتی شوند و با این شرایط در آینده مدیریت ترافیکی و مدیریت بحران، بیش از پیش دشوار خواهد شد.

وی بیان داشت: تدوین سند توسعه منطقه تنگه واشی به همت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در حال انجام است تا در نهایت به دستیابی سند جامع منجر شود.

علی اصغر مونسان در این جلسه پس از بررسی پروژه ی گردشگری منطقه تنگه واشی بیان داشت: احداث پارکینگ مناسب برای این منطقه و مجتمع خدماتی رفاهی درجه یک الزامی و از حداقل نیازهایی است که باید تأمین شود.

وی افزود: در مسائل بوم گردی، باید روستاییان همراه باشند و ظرفیتی برای کسب و کار آنها ایجاد شود چرا که اگر مشارکت های محلی وجود نداشته باشد هیچ امری به سرانجام نخواهد رسید.


 
  • نوشته شده
  • در شنبه 12 آبان 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 24